Kamieńscy radni podjęli uchwałę, która mówi o dopisaniu miejscowości Benice do obwodu Szkoły Podstawowej w Górkach. W ślad za tym jesienią 2011 roku Burmistrz Kamienia Pomorskiego wypowiedział porozumienie o którym mowa powyżej, ze skutkiem od nowego roku szkolnego 2012/2013.
Z tego powodu w najbliższą środę odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów i dyrektorami szkół. Spotkanie odbędzie się w punkcie przedszkolnym w Benicach w dniu 15 lutego 2012 r. (środa) o godz. 18:00.
Dla burmistrza liczy się tylko kasa! Szuka kasy kosztem dzieci! Ciekawy majstersztyk. Co za znieczulica, to aż się słabo robi na coś takiego. Kasa nade wszystko, a co czują dzieci, to ma w głębokim poważaniu. Co za czasy, co za ludzie - szok!!
Nie wiem dlaczego rodzice robią problem skoro i tak dzieci dojeżdżają do szkoły. Do Górek czy Kamienia będą miały niemal taką samą odległość, a dlaczego gmina ma płacić a nie dostawać subwencji, bo idzie w takim układzie do Golczewa. Nikt nie chce tracić. Dzieci nie stracą dojeżdżając w innym kierunku. Na dodatek rodzice mają wybór gdzie dzieci będą się uczyć, czyli w której szkole w gminie. Nie sądzę, że szkoły gminy nie mogą zaspokoić potrzeb dzieci z Benic. Poznajcie szkoły a później mówcie, że są bee. Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji
bo to za duże koszty dwa razy wieksze
Tu nie chodzi o poziom kształcenia, jaki zapewnia SP w Górkach. Rodzice pomyślcie, czy chcielibyście, aby wasze dziecko zmieniło szkołę np. w 5 klasie podstawówki? Dzieci z Benic od lat dojeżdżają do Golczewa, dlaczego kamieńskie władze nie mogłyby nadal zapewniać dojazdów dzieci do tamtejszej szkoły?
DLACZEGO TAK PISZECIE NA SP GÓRKI PRZECIEŻ JEST TO BARDZO MIŁA I SYMPATYCZNA MAŁA SZKOŁA, NAUCZYCIELE SUPER DZIEKI TEJ SZKOLE SKOŃCZYŁAM STUDIA WYŻSZE I MAM PRACE W SZKOLE JAKO NAUCZYCIEL SZANUJE TA SZKOŁE I TYCH NAUCZYCIELI PRZESTAŃCIE OCZERNIAĆ JUŻ A DZIECI DAJCIE DO DUŻEGO MOLOCHU
I znowu"darujcie se".Człowieku, nie kładż chociaż lachy na swoją edukację ponieważ jak widać jest ci bardzo potrzebna.Przedstaw się a my postaramy się umieścić ciebie w szkole (w Górkach), może jeszcze nie jest za póżno.
Ale was to zabolało.hahaha. darujcie już se z tym wypisywaniem bo i tak lachę na to kładę.
Pewnie że jesteśmy najmądrzejsi w porównaniu do Ciebie !! Gość • Sobota [11.02.2012, 08:06] • [IP: 81.219.205.**] i się Tu nie udzielaj jak ciebie to nie dotyczy ! będziesz miał swoje dzieci to będziesz decydował gdzie będą chodziły ! A od Benic WARA ! ! ! !
ty z 08:06 poziom twój naprawdę do pozazdroszczenia.Coś ty się tak tych biletów miesięcznych czepił?.Poza rozumem brakuje ci czegoś czy w PKSie masz rodzinę?.Ty nie będziesz decydować o naszych dzieciach ani o dofinansowaniu(na pewno jesteś jeszcze dzieckiem- tym bezstresowo wychowanym).ZAMILCZ!!
tak tak beniczaki jesteście najmądrzejsi, dla was to jest różnica tylko między Benicami a Koplinem, to dlaczego tak trudno wam kupić bilet miesięczny??Acha i odpieprz się wreszcie od mojego poziomu inteligencji, bo na pewno jest wyższy niż twój, gdyż ja tę różnice widzę czemu burmistrz nie chce wam finansować tego autob.a ty nie bo jest to dla ciebie za trudne.I więcej nie będę się z tobą wymieniać zdaniami bo mam więcej pojęcia niż ty na pewne tematy.Żegnam!
Rety! Gościu z 20.17 i 20.20 (ten sam). Twój poziom jest taki, że nie ma co z tobą dyskutować! Zastanów się nad tym co piszesz. Nie zniżę się ja do twojego poziomu i o to samo proszę innych, którym nie jest obojętny los dzieci z Benic. Przykre jest to, że na" rozgrywkach" dorosłych cierpią dzieci, które nie są niczemu winne. Przykre jest to, że" włodarzom" szwankuje empatia, zdrowy rozsądek. Gmina Kamień dopłaca raptem różnicę na trasie Benice - Koplino, jako, że autobus - tak czy inaczej - z Koplina zabiera dzieci. O co to wielkie larum? Może to ktoś mi wyjaśnić?
Powiem tylko tak. do wszystkich którzy wypowiadają się tu na temat i chwalą decyzje burmistrza. pod petycją sprzeciwu podpisało się 100% rodziców, więc pisze tu negatywnie ktoś kogo problem wcale nie dotyczy i judzi aby judzić skoro nie jest to wasza sprawa to zamknijcie się i zajmijcie się swoimi problemami !!MY NIE CHCEMY ABY NASZE DZIECI ZMIENIAŁY SZKOŁE!! i nie zmienią jej, wiem że jesteśmy na prawie i nikt nie może nam nic narzucać
Jak tak pragniecie żeby dzieci nadal jeździły do Golczewa do szkoły to kupić im bilecik miesięczny i heja na Golczewo, co za problem??ale po co nie?najlepiej jak gmina sponsoruje, i w dodatku na tym traci.Nie ma jak to dbać o własne d...!
A ty człowieczku z 11:23. jakbyś trochę pomyślał to byś doszedł do tego że to jest prawda co piszą w IP o 09:41.Ja też jestem zdania że Burmistrz powinien nie finansować autokaru do Golczewa, ale tego buraki nie umieją zrozumieć.Może ich dzieci nie są workami ziemniaków ale oni są burakami gdy nie potrafią zrozumieć tak prostych rzeczy.
Ty z 09:41-te twoje" DAJCIE SE NA LUZ" przedstawia twój poziom.Potrzebna tobie edukacja-a może szkoła w Górkach? DNO, kompletne DNO!Nie skazuj dzieci na taki sam poziom jak twój.Jak jesteś matką to nie przekazuj tego swoim dzieciom.
Nauczyciele rządzą gminą kamień Pomorski i stąd te problemy?? Czy nawet problemów uczniów nie rozumieją?? To już dramat. .. Ale za uczniem idzie kasa i ona jest najważniejsza!
Piątek [10.02.2012, 07:59] • [IP: 83.238.243.***]dobrze napisane. Jesteśmy tego samego zdania!! zrobimy wszystko aby nasze dzieci nadal uczęszczały do szkoły w Golczewie !!
Oczywiście chodzi o rodziców, którzy tak chętnie przenoszą dzieci do Górek, nie zastanawiając się o konsekwencjach wpływających na psychikę dzieci.
Wy Beniczaki dajcie se na luz z tymi komentarzami, jak się nie zgadzacie na szkołę w Górkach ani w Kamieniu to kupić bilecik miesięczny i wozić do Golczewa, co za problem.A co do Burmistrza to zejdźcie z niego bo ja myślę że on ma racje bo ja też bym nie dofinansowała autobusu do Golczewa, gdyż to inna gmina
Proponuję aby do Górek wysłać dzieci razem z ich rodzicami, będzie ten sam poziom(nie obrażając nauczycieli-szacunek dla nich).Rodziców tych trzeba jeszcze wiele nauczyć(o ile jeszcze to coś pomoże).
nie wiem kto judzi tutaj i na siłę próbuje wypromować szkołę w górkach ale fakt jest taki że pod petycją podpisało się 100% rodziców dzieci obecnie uczęszczających do Golczewa tak więc niech nikt nie uszczęśliwia nas na siłę, my WSZYSCY chcemy zostać w golczewie i przede wszystkim chcemy oszczędzić naszym pociechom olbrzymiego stresu który zapewne wywołały by te przenosiny., Nasz burmistrz (były nauczyciel) doskonale powinien zdawać sobie sprawę co niesie za sobą taka decyzja, ale ma to gdzieś bo woli spełnić swoje ambicje(uratowanie szkoły w górkach)...KOSZTEM NASZYCH DZIECI dla niego liczy się tylko kasa a nie dobro dziecka!!
WIDZĘ SAMI GENIUSZE OD OŚWIATY. KAZDY MA PRAWO WYBORU. JA POLECAM GÓRKI. NAJPIERW ZOBACZCIE POTEM OCENCIE sp-gorkipomorskie.superszkolna.pl/
a jak i król karp
Szkoła we Wrzosowie (taka mała) będzie miała swego patrona (tak piszą na kamienpomorski.pl). Ciekawe skąd kaska na to. Czyżby znowu wrzosowscy radni?
gmina ma obowiązek powyżej 3 km dowozić dzieci, a co do" molocha" to ktoś kto interesuje się swoim dzieckiem uczęszczającym do tej szkoły wie doskonale iż jest to placówka świetnie działająca bardzo dobrze zarządzana przez panią dyrektor w szkole panuje porządek i dyscyplina jest świetne zaplecze... a w górkach co jest? porównywanie tych szkół to jak porównać syrenke do mercedesa