POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.05.2026, 17:05:10] • zachodniopomorskie

Western Piknik zmienia lokalizację. Kultowa impreza przenosi się do Stepnicy

Western Piknik zmienia lokalizację. Kultowa impreza przenosi się do Stepnicy

fot. Google Maps

Po latach organizacji w Sułominie (gmina Wolin) Western Piknik zmienia miejsce. Tegoroczna, 28. edycja odbędzie się w Stepnicy, gdzie w lipcu zaplanowano trzy dni koncertów folk, blues i country. Na tym jednak nie koniec - pod koniec miesiąca dojdzie jeszcze muzyczna „Bitwa prezenterów dyskotek”.

To koniec pewnego etapu dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych imprez plenerowych w regionie. Western Piknik, który przez lata przyciągał tłumy do Sułomino, zmienia lokalizację. Organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu wydarzenia do Stepnicy (gmina Goleniów), gdzie odbędzie się jego 28. edycja.

Nowa odsłona imprezy zaplanowana została na 17, 18 i 19 lipca 2026 roku. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni amfiteatru i mariny w Stepnicy, we współpracy z gminą. Jak co roku, uczestnicy mogą liczyć na klimat muzyki folk, blues i country oraz atmosferę znaną z poprzednich edycji.

Zmiana lokalizacji oznacza dla uczestników nieco dłuższą podróż, jednak Stepnica pozostaje dobrze skomunikowana z regionem. Dojazd możliwy jest m.in. trasą przez Wolin i dalej w kierunku Szczecina - alternatywną, spokojniejszą drogą prowadzącą przez tereny rekreacyjne i pola, często wybieraną przez kierowców ceniących mniej zatłoczone trasy.

Organizatorzy zapewniają również zaplecze dla uczestników - dostępne będzie pole namiotowe. W sprawach organizacyjnych można kontaktować się telefonicznie pod numerem 609 090 250.

Na tym jednak nie kończą się letnie wydarzenia w Stepnicy. Już 31 lipca oraz 1 sierpnia 2026 roku w Stepnicy odbędzie się kolejna duża impreza - Disco Winyl - Bitwa Prezenterów Dyskotek. Na scenie pojawi się 10 czołowych DJ-ów z całej Polski, którzy zmierzą się muzycznie przed publicznością. Początek wydarzeń zaplanowano na godzinę 19:00.

Przeniesienie Western Pikniku oznacza nowy rozdział dla imprezy, która przez lata budowała swoją markę w Sułominie. Teraz organizatorzy stawiają na Stepnicę, licząc na równie dużą frekwencję i dobrą atmosferę.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Środa [06.05.2026, 20:18:01] • [IP: 37.248.172.***]

Ale Stepnica jest fajnym miasteczkiem- ładna plaża z molo, dobra rybkę można zjeść, pospacerować, w szkole jest ciekawa wystawa świnek skarbonek. Warto odwiedzić.

Gość • Środa [06.05.2026, 20:12:03] • [IP: 37.248.172.***]

Może będzie fajnie, ale rzeczywiście się wspomina pierwsze lata Sulomina!. To tak jak było z Festiwalem Pieśni Choralnej w Miedzyzdrojach, jeszcze w starej sali Domu Kultury - chodziłam na wszystkie występy, było super! Potem okroili, przenieśli do kościoła, bo był remont, a później...już nie wróciło to co było.

Gość • Wtorek [05.05.2026, 15:15:12] • [IP: 85.222.64.***]

NA 28 WESTERN PIKNIK w STEPNICY W AMFITEATRZE NA MARINIE 17, 18.07.2026 wstęp wolny STOISKA COUNTROWE, WARSZTATY TANECZNE

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 20:38:01] • [IP: 109.243.146.**]

Stepnica współczuję, brak miejsc parkingowych zapchają miasteczko jeszcze będą płakali, a jak z cenami biletów wstępu ??

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 10:25:43] • [IP: 46.112.230.**]

Imreza raczej tam nie przetrwa, sułomino sam sierodek turytystycznych miejscowości.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 09:47:35] • [IP: 79.186.101.***]

Sam właściciel to zniszczył na własne życzenie.

egon • Poniedziałek [04.05.2026, 09:04:24] • [IP: 77.236.0.***]

Z pikniku country w Sułominie praktycznie nic nie pozostało. Została rozebrana mała scena oraz punkt widokowy na cyplu.

Gość • Poniedziałek [04.05.2026, 02:02:35] • [IP: 37.109.170.**]

Sułomino to klimat super miejsce i pozytywna energia cypel z magicznymi kamieniami-komu zależało żeby to zniszczyć?

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Do Polski nadciąga fala upałów. W głębi kraju termometry mogą pokazać nawet 35-38°C, a lokalnie niewykluczone są wartości zbliżone do 40°C. Na wybrzeżu będzie nieco chłodniej, jednak również gorąco - w Świnoujściu, Międzyzdrojach, Dziwnowie i Dziwnówku temperatury mogą przekroczyć 30°C, natomiast w głębi powiatu kamieńskiego, między innymi w Kamieniu Pomorskim i Wolinie, mogą sięgać 32-34°C. W czasie upałów należy regularnie pić wodę, unikać długiego przebywania na słońcu oraz pamiętać o dzieciach, seniorach i zwierzętach, którym trzeba zapewnić cień i stały dostęp do świeżej wody ■