Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim • Poniedziałek [06.02.2012, 12:09:38] • Kamień Pomorski
Starostwo: Umowa na realizację projektu już podpisana

fot. Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim
W dniu 2 lutego br. Powiat Kamieński reprezentowany przez Starostę Kamieńskiego Panią Beatę Kiryluk oraz Wicestarostę Kamieńskiego Pana Radosława Drozdowicza podpisał umowę na realizację projektu pt. „Kompleksowy program rozwojowy Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oparty na innowacyjnych metodach nauczania i współpracy z pracodawcami”. Teraz możemy pełną parą ruszyć z realizacją projektu.
A co zrobiliśmy do momentu podpisania umowy, otóż od początku stycznia wśród uczniów Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim zbierane były deklaracje uczestnictwa w projekcie. Przeprowadziliśmy rozeznania cenowe, zamówiliśmy gadżety promocyjne, a przede wszystkim utworzona została na stronie internetowej Powiatu Kamieńskiego zakładka poświęcona projektowi.
13 lutego br. rozpoczną się pierwsze zajęcia pozalekcyjne, które mają zindywidualizowaną formę. Uczniowie podzieleni są na małe grupy co znacznie ułatwia przyswajalność prezentowanego materiału. Projekt obejmuje zajęcia:
Zajęcia w ramach Językowej Ścieżki Kariery Zawodowej łącznie 56 godzin:
zajęcia z języka angielskiego łącznie 28 h
zajęcia z języka niemieckiego łącznie 28 h
Zajęcia w ramach Informatycznej Ścieżki Kariery Zawodowej łącznie 210 godzin:
zajęcia z obsługi programów specjalistycznych łącznie 84 h
zajęcia internetowa obsługa podmiotów branży hotelarskiej i gastronomicznej łącznie 126 h
Zajęcia w ramach Naukowej Ścieżki Kariery Zawodowej łącznie 168 godzin:
zajęcia z matematyki łącznie 84 h
zajęcia z geografii łącznie 84 h
Zajęcia w ramach Przedsiębiorczej Ścieżki Kariery Zawodowej łącznie 654 godzin:
właściciel bazy gastronomicznej łącznie 120 h
właściciel bazy noclegowej łącznie 90 h
właściciel firmy kateringowej łącznie 156 h
indywidualne poradnictwo i doradztwo w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej łącznie 288 h
Zajęcia w ramach Szkolnego Centrum Informacji i Doradztwa Zawodowego łącznie 336 godzin:
zajęcia grupowe łącznie 144 h
zajęcia indywidualne łącznie 192 h
Wdrożenie innowacyjnych metod nauczania pn. „Uczyć się ucząc”
Projekt trwa do czerwca 2013 r. Weźmnie w nim udział 175 uczniów, całkowity koszt projektu wyniesie 285 079, 24 złotych, wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wyniesie 242 317,35 złotych, natomiast wkład własny wyniesie 42 761,89 złotych.
Super;).!
I o to właśnie w tych projektach chodzi, o zarobki dla nauczycieli. Stawki za godzinę są bardzo wysokie i znajomi dyrekcji zarobią i pewnie oni sami też. a kto sprawdzi czego nauczyli? oni sami.
Jeżeli podaje się wiadomość, że Powiat Kamieński podpisał umowę, to należałoby również podać zkimta umowa została podpisana. A poza tym, to naeżałoby spytać jaka jest efektywność tego typu szkoleń, cz nie będą to stracone pieniądze, a prawie 300 ty. złotych, to kwota dość znaczna. Czy po podobnych szkoleniach ktoś kiedykolwiek ocenił jakie korzyści przyniosło to szkolonom, poza oczywistych profitów dla szkolących. (wynagrodzenia)
Totalny brak programów edudykacyjnych w szkołach. Dlatego, że doradca zawodowy mósi mieć wykształcenie pedagogiczne, tylko nie wiem po co?. Teraz zajęcia z aktywizacji zawodowej w szkołach (proszę wskazać w których nie) prowadzą osoby bez przygotowania w zakresie doradztwa zawodowego. Powodzenia. Dyplomowany doradca zawodowy bez przygotowania pedagogicznego.
Zapewne dużo na papierze, a rzeczywistość okaże się okrutna. Od programu młodzież ucząca się w tej szkole nie zmądrzeje, a jeszcze wiele wody musiałoby upłynąć, żeby ta szkoła dochrapała się lepszych wyników i wypuszczała osoby na choćby średnim poziomie. Jak zwykle dużo krzyku, a analizując wyniki wszyscy nabiorą wody w usta.
To z kim ta umowa została przez Starostów podpisana ?
Na pewno predzej prace znajdzie technik czy ktoś kto kończy zawodówke niz wysyłanie dziecka do zwykłego LO, które marzy zeby dostać się na dobre studia po których nie ma pracy to jest szczyt
Mydlenie oczu. I do tego wazelina aż się wylewa. Obrzydliwosc.
A może to rodzice powinni zająć się paleniem papierosów przez ich dzieci, a nie szkoła. W końcu to rodzice wychowują, szkoła ma nauczyć. Palą gimnazjaliści i to masowo. Nie wierzę, że rodzice nie wiedzą o paleniu swoich dzieci.
Jak patrzę na nagłówek i widzę, ze mój powiat reprezentują tacy ludzie to wstyd mi..
Zadowoleni? Tylko szkoda że młodzież po tym j.b..ym technikum nie ma pracy. Zlikwidować to! Założyć porządne zawodówki o kierunku w którym później będzie można znaleźć pracę bo w województwie zachodniopomorskim jest największe bezrobocie
Brakuje tu kompleksowego programu do walki z nikotynizmem wśród uczniów technikum.Co mi z takiego technika w pracy jak on co pół godziny wychodzi na papierosa.
Dobrze, nauki nigdy za wile.Zobaczymy jak wzrośnie średnia z matur i procent tych którzy dostaną się na dobre studia.Są pieniądze należy je dobrze wykorzystać.Czas pokaże.Nauczyciele i uczniowie do roboty!