Odcinek Golczewo – Upadły będzie miał ok. 5,3 km długości - asfaltowa, bezpieczna rowerostrada typu greenway, w miejscu dawnych torów. Zakończenie robót planowane jest na październik 2026 r. W tym etapie z zakresu prac wyłączono obiekty inżynieryjne (wiadukty i mosty), które będą realizowane w kolejnym postępowaniu. Wykonawcą będzie firma COLAS Polska, wartość zadania to blisko 6 mln zł, zakończenie prac planowane jest na październik br.
Trasa Berlin – Szczecin – Kołobrzeg w przyszłości utworzy pętlę o długości blisko 800 km. Północna część pętli będzie oznaczona numerem 800, a południowa – 801.
To dopiero początek – docelowo trasa połączy Stepnica z Rymań (ponad 82 km). Wraca życie na trasę, która przez 30 lat spała!
golczewo.pl
















A co oni tacy smutni trzeba się cieszyć jeszcze obwodnica Golczewa by się przydała bo nas rozjeżdżają.
teraz na rowerze będzie można dojechać do niemiec na szparagi do roboty brawo !! robimy nie gadamy