ikamien.pl • Poniedziałek [15.12.2025, 18:50:17] • Międzyzdroje
Międzyzdroje. Zdarzenie z udziałem autobusu linii 10 i rowerzystki. 73-latka trafiła do szpitala. Zobacz film!

fot. ikamien.pl
W poniedziałek, 15 grudnia, w Międzyzdrojach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu linii 10 Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu oraz rowerzystki. Kobieta w wieku 73 lat upadła na jezdnię i została przetransportowana karetką do szpitala w Świnoujściu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.
Do zdarzenia doszło na ulicy Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach, na trasie popularnej linii autobusowej nr 10.
Z dotychczasowych, nieoficjalnych informacji wynika, że autobus poruszał się w tym samym kierunku co rowerzystka. W pewnym momencie kobieta przewróciła się i doznała obrażeń określanych wstępnie jako ogólne potłuczenia. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, a zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu 73-letniej kobiety do szpitala w Świnoujściu.

fot. ikamien.pl
Policja zabezpiecza materiał dowodowy, w tym zapis z monitoringu monitoringu wizyjnego, który powinien jednoznacznie wyjaśnić przebieg zdarzenia i pozwolić na ocenę, czy którykolwiek z uczestników nie zachował wymaganych zasad bezpieczeństwa, w tym należytej odległości.
Autobus biorący udział w zdarzeniu został czasowo wyłączony z ruchu liniowego. W jego miejsce skierowano pojazd zastępczy, który przejął obsługę kursów na tej trasie.
Jak ustaliliśmy, oficjalne komunikaty w tej sprawie mają zostać przekazane po zakończeniu wstępnych czynności przez Policję oraz po uzyskaniu informacji od służb medycznych. Do tego czasu służby apelują o powstrzymanie się od spekulacji co do przebiegu i przyczyn zdarzenia.
- Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do potrącenia. Na miejscu wezwania znajdowali się poszkodowani:
kobieta lat 73 z urazem głowy, klatki piersiowej, kończyny dolnej i biodra. Pacjentka przytomna, w stanie stabilnym, po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych została przewieziona do szpitala,
kobieta lat 75 z powierzchownymi urazami kończyn dolnych. Pacjentka przytomna, w stanie stabilnym, po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych pozostała w miejscu zdarzenia, gdyż nie wymagała hospitalizacji - informuje Natalia Dorochowicz rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
źródło: www.ikamien.pl
Autobus i rowerzystka- poważne zdarzenie w Międzyzdrojach
Jedna decyzja podjęta za późno, zbyt mały odstęp i brak należytej ostrożności- to wystarczyło, by na ul. Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem autobusu i rowerzystki. 73-letnia kobieta trafiła do szpitala, a policjanci wyciągnęli konsekwencje wobec kierującego.
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (15.12) po południu na ul. Gryfa Pomorskiego w Międzyzdrojach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 47-letni kierujący autobusem, wykonując manewr wyprzedzania rowerzystki, nie zachował należytej ostrożności i odległości. W konsekwencji doszło do zdarzenia, w wyniku którego 73-letnia kobieta wpadła pod koła pojazdu.
Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Świnoujściu, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej.
W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu autobusem. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonali wszystkie niezbędne czynności procesowe i zabezpieczyli ślady. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przebiegu i okoliczności tego wypadku.
To zdarzenie jest dramatycznym przypomnieniem, jak niewiele potrzeba by zwykła droga zamieniła się w miejsce tragedii. Rowerzysta na drodze jest niechronionym uczestnikiem ruchu- bez karoserii, bez poduszek powietrznych, bez szans w starciu z dużym pojazdem.
Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Podczas wyprzedzania rowerzystów należy zachować szczególną ostrożność, bezpieczny odstęp oraz dostosować prędkość do panujących warunków. Czasem kilka sekund cierpliwości może zdecydować o czyimś zdrowiu, a nawet życiu.
Wina kierowcy autobusu, rowerzysta to uczestnik ruchu, wyprzedzał gdy z naprzeciwka auto jechało, przejscie dla pieszych, prawko do zabrania jak nic
Rower to wbrew potocznym mniemaniom niezbyt bezpieczny pojazd wymagający bystrosci, refleksu, uwaźnej obserwacji nie tylko innych pojazdów i pieszych, ale też podłoża, po którym jedzie, bo nawet małe obniżenie może doprowadzić do wypadku. 2 miesiące temu pewna pani lat ok.75-80 omal mnie nie staranowała mimo że był środek dnia. Jak po chwili tłumaczyła, patrzyła na swoją koleżankę jadącą przed nią, a mijającą mnie, jadącego z naprzeciwka, i nie zważała na to, że jedzie po stronie drogi rowerowej, gdzie jadą rowery z naprzeciwka. Wrzasnąłem ostrzegawczo i złapałem jej kierownicę, zatrzymując rower. To jakis fenomen patrzeć 5-7° w bok i nie widzieć rowerzysty. Taki brak podzielności uwagi i umiejetnosci obserwacji to byc może cecha wieku, więc przenoszenie ambicji co do jazdy rowerem z lat wcześniejszych na późniejsze może być ryzykowne. Nasze ciało i mózg zmieniają się.
Pytam się tutaj publicznie -Pani przewodnicząca rady miasta!!--Czy na pani podwórku mogę zaparkować swój samochód --bo dotychczas przez indolencję pani osoby nie mogę dojechać ani wjechać na swoją posesję ??--Przypominam, że tak mocno lata wstecz pani osoba krytykowała za lenistwo służby porządkowe na terenie Międzyzdrojów ! A za pani kadencji jak jest ?? Tylko dla wybranych ??