POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [09.09.2025, 08:41:15] • Międzyzdroje

W barwach morza – warsztaty malarskie śladami Eryka von Zedtwitza

W barwach morza – warsztaty malarskie śladami Eryka von Zedtwitza

fot. Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

6 i 7 września w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się Warsztaty Malarskie, stanowiące część projektu „Życie i twórczość Eryka von Zedtwitza jako przykładu wierności małej ojczyźnie w odniesieniu do ludzkich decyzji i wyborów światopoglądowych obywateli Zjednoczonej Europy”.

Projekt dofinansowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania oraz Gminę Międzyzdroje. Warsztaty były jego pierwszym etapem – kolejnym będzie realizacja filmu dokumentalnego o życiu i twórczości Eryka von Zedtwitza, malarza marynisty i zasłużonego obywatela Międzyzdrojów.

W barwach morza – warsztaty malarskie śladami Eryka von Zedtwitza

fot. Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Zajęcia malarskie prowadziła artystka, malarka Agata Mazuś, a prelekcję o życiu Eryka von Zetwitza przygotowała dr Małgorzata Gwiazdowska, historyk sztuki.

W warsztatach uczestniczyły członkinie Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Kobiet z siedzibą w Wolgaście, przedstawicielki Stowarzyszenia Sztuka–Promocja–Edukacja, a także mieszkanki Międzyzdrojów.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [12.09.2025, 12:24:54] • [IP: 37.248.218.**]

Przecież tutaj Niemcy mieszkali, zbudowali tu domy i żyli z rodzinami od wielu lat, to były ich tereny...niechlubne wydarzenia sprawiły, że musieli uciekać zostawiając niemal wszystko.. nikt nie chce wojny czy to Polak, Niemiec, czy Ukrainiec, bo ludzie chcą spokojnie żyć. Dlatego żyjmy w zgodzie z różnymi narodami i szanujmy się wzajemnie.

Gość • Wtorek [09.09.2025, 13:51:37] • [IP: 80.50.142.**]

po co? wpychanie niemieckosci od Polski... kto to oplaca?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Wznowiony ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Po usunięciu drzewa oraz sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej, o godzinie 10:30 wznowiony został ruch pociągów między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Na miejscu pracowały służby techniczne Polskich Linii Kolejowych oraz pociąg sieciowy. Za pociągi Polregio obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa ■ Kontrole na granicach z Niemcami i Litwą przedłużone do 4 października ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski ■