POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [21.08.2025, 10:45:11] • Dziwnów

XVI Festyn Komandosa w Dziwnowie – żołnierze wojsk specjalnych spotkają się z turystami

XVI Festyn Komandosa w Dziwnowie – żołnierze wojsk specjalnych spotkają się z turystami

fot. Organizator

Już w najbliższy weekend Dziwnów ponownie stanie się wojskową stolicą Polski. W dniach 22–24 sierpnia 2025 roku odbędzie się XVI Festyn Komandosa – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego turyści spotkają się z żołnierzami wojsk specjalnych, ich dowódcami oraz weteranami.

Organizatorzy zapowiadają bogaty program pokazów, koncertów i spotkań. Festyn zainauguruje piątkowe otwarcie stoisk promocyjnych jednostek wojskowych, a kulminacją wydarzenia będzie sobotni apel z udziałem żołnierzy jednostek specjalnych. W uroczystości wezmą udział m.in. wiceszef MON Stanisław Wziątek oraz zastępca dowódcy generalnego gen. Sławomir Drumowicz.

Nie zabraknie widowiskowych atrakcji – w sobotnie popołudnie zaplanowano skoki spadochronowe do wody na rzece Dziwna, a przez cały czas trwania festynu czynna będzie wystawa „Cichociemni” przygotowana przez IPN oraz stoiska promocyjne wojsk specjalnych.

Program wydarzenia

Piątek (22.08) – inauguracja festynu, pokazy sprzętu i działań wojskowych, spotkania stowarzyszeń żołnierskich.

Sobota (23.08) – uroczysty apel z udziałem przedstawicieli MON i dowództwa wojsk specjalnych, koncerty, inscenizacje historyczne, pokaz skoków spadochronowych do wody, apel poległych.

Niedziela (24.08) – msza święta, zawody sportowe i zakończenie festynu.

XVI Festyn Komandosa to nie tylko wojskowa tradycja, ale i jedno z największych wydarzeń plenerowych lata w regionie, które co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■