Działalność bobrów zauważył nasz Czytelnik. Bobrza rodzina ochoczo zabrała się za budowanie tamy na tzw. „smródce”. Zwierzęta nie poprzestały na powaleniu jednego drzewa. Na kolejnych pniach widać ślady zębów.
fot. Czytelnik
Ślady bobrzych zębów widać na przewróconym na rów melioracyjnym drzewie. Zbiornik służy ochronie działek przed zalaniem. W ubiegłym roku woda wyrządziła działkowcom wielkie szkody.
Działalność bobrów zauważył nasz Czytelnik. Bobrza rodzina ochoczo zabrała się za budowanie tamy na tzw. „smródce”. Zwierzęta nie poprzestały na powaleniu jednego drzewa. Na kolejnych pniach widać ślady zębów.
wielka mi nowość. żenada
A JA TE BOBRY CHOLERA ZAGONIŁBYM NA DRZEWA DROGI WOLIN-UNIN I ZIELONI MOGLIBY WSZYSTKIM SKOCZYĆ A I LUDZI MNIEJ BY ZGINĘŁO.
ostrzyjcie se zombki panowie
bystrzacha z tego czytelnika spużniony o ładnych pare lat :)
To Irek je tu przywiózł z USA :P
jeśli to prawda że ktoś te bobry tu sprowadził to muszę to nazwać po imieniu - skr..., dlaczego a no dla tego że tu nie ma warunków dla bobrów, woda jest brudna, po prostu ściek, po drugie będzie to w konflikcie z działkowcami, pisałem kiedyś że nalezałoby w pierwszej kolejności zrobić porządek ze ściekami z działek a dopiero póżniej myśleć o ekologii przez duże E, ktoś tam napisał że w Norwegii-owszem, tylko że nam daleko z takim myśleniem jaki posiadają Norwegowie-pozdrawiam
Można znaleźć złoty środek dla działkowców i bobrów. Nie trzeba od razu nawzajem się obrażać. Przez takie niekonstruktywne zachowanie w tym kraju jest jak jest. Niestety częściej ludzie wolą wyładować swoją złość niż poszukać rozwiązania. Do" wilka" skansen z polski robi prawica a nie naukowcy. Polecam odwiedzić Norwegię i zobaczyć jak tam łączy się nowoczesność z ochronom przyrody. Odnośnie rowerów i łapci z łyka - rozumiem że to malownicze porównanie wynika z bliskiej obserwacji środowiska naukowego.
moze to zrobił pizmak?
Te bobry nie przyszły na te tereny same jak na ziemie piastowskie, One zostały tu przywiezione i wypuszczone jak w dawnych czasach przywożono osobników słusznej racji którzy - jak teraz bobry powodowali więcej straty niż pożytku. Kto i po co sprowadził te bobry na te tereny. Podejrzewam że to" naukowcy" i " zieloni" pomysłodawcy którzy chcą zrobić z Polski skansen narodowy, aby społeczeństwo chodziło w łapciach z łyka i jeździło rowerami na drewnianych kołach. A dla tych nawiedzonych przyjaciół przyrody człowiek jest mniej ważny niż jakaś tam żabka, ptaszek lub inna muszka .
No tak Alicja z krainy czary mary przegryzła, a teraz wszystko na bobry
I znów człowiek konta natura. Zwierzaczki są pod ochroną więc ciężko będzie z nimi żyć w sąsiedztwie. Lepiej niech administracja terenu pomyśli nad przeniesieniem ludzi bądź zwierząt na inne. Bezpieczniejsze dla nich tereny. PS. Ludzi będzie łatwiej przenieść.
Boby były za odcinku pomiędzy statkiem Hansa a przepompownią koło ORLENU. 3 lata temu zniszczony został ich żerem i przeniosły się - BOBY potrzebują czystej wody długo w smródce nie pożyją.
Art. 77 Prawa Wodnego mówi -" Utrzymywanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych należy do zainteresowanych właścicieli gruntów wiec niech zrobia cos z bobrami przeniosa je gdzie indziej bo beda znowu placz działkowcow
buduja bez zezwolenia gdzie jest straz miejska?? heloo
Bobry są pod ochroną wróciły tylko na swoje.
No, nareszcie w tym kraju ktoś buduje. Ale one co najwyżej wpuszczą nas w kanał. I tak pozostanie jak zwsze.
NIE SŁYSZAŁEM JESZCZE O DRZEWACH MELIORACYJNYCH...ALE CÓŻ CAŁE ŻYCIE SIĘ CZŁOWIEK UCZY
Bobry się nie pojawiły. Tylko są już od lat. Jest takie magiczne słowo jak - równowaga. A to zostało zachwiane. Za duża populacja powstała.
Wyciąć drzewa i bobry nie będą miały tyle pracy i przeniosą się w inne miejsce. Można też z nimi żyć, przyzwyczaić się. Trzeba tylko kontrolować stan wody.
No i znowu w niedługim czasie działki zaleje-dzięki tym zwierzaczkom;)
To ciekawe MELIORACYJNE DRZEWO?
tak tak zle bobry
To Alicja z krainy czary mary z nerwów poprzegryzała po wczorajszej rozprawie
Szkodliwe są te bobry