POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [14.07.2025, 18:00:57] • Kamień Pomorski

Z chodnika prosto do dziury. Niezabezpieczony wykop po rozbiórce „Gryfa” grozi wypadkiem

Z chodnika prosto do dziury. Niezabezpieczony wykop po rozbiórce „Gryfa” grozi wypadkiem

fot. Czytelnik

Mieszkańcy spacerujący w rejonie dawnego uzdrowiska "Gryf" przecierają oczy ze zdumienia. Tam, gdzie jeszcze niedawno stał budynek, dziś zieje głęboki wykop, do którego można wpaść wprost z chodnika. Brak ogrodzenia i oznakowania to proszenie się o nieszczęście – zwłaszcza po zmroku.

Kilka miesięcy temu rozebrano dawny budynek uzdrowiskowy "Gryf". Niestety, na tym zakończyła się troska właściciela terenu o bezpieczeństwo pieszych. Pozostawiony metrowy wykop nie został w żaden sposób zabezpieczony ani ogrodzony. Wystarczy chwila nieuwagi, by przechodzień znalazł się na dnie dziury pełnej gruzu i odpadków.

Z chodnika prosto do dziury. Niezabezpieczony wykop po rozbiórce „Gryfa” grozi wypadkiem

fot. Czytelnik

Okolica jest miejscem spacerów i rekreacji – w pobliżu stoją ławki, rosną drzewa, prowadzą alejki spacerowe. W dzień zagrożenie jest widoczne, ale po zmroku łatwo o tragedię.

– To brak wyobraźni albo zwykłe lekceważenie obowiązków – mówią mieszkańcy, którzy obawiają się, że prędzej czy później ktoś zrobi sobie poważną krzywdę.

Z chodnika prosto do dziury. Niezabezpieczony wykop po rozbiórce „Gryfa” grozi wypadkiem

fot. Czytelnik

Pozostaje pytanie, kiedy właściciel działki zadba o odpowiednie oznakowanie i zabezpieczenie terenu. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego obowiązek zabezpieczenia wykopów leży po stronie inwestora i powinien być realizowany od razu po zakończeniu prac rozbiórkowych.

Do czasu podjęcia działań wykop pozostaje pułapką na spacerowiczów, dzieci i osoby starsze.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Dziś (poniedziałek) w całym woj. zachodniopomorskim możliwe gwałtowne burze z gradem i porywistym wiatrem do 90 km/h. Intensywne opady deszczu mogą powodować utrudnienia i zagrożenie życia. Zachowaj ostrożność i zabezpiecz mienie ■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■