POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [22.03.2025, 21:58:38] • zachodniopomorskie

Czekamy na zdjęcia w ramach akcji #kocham_zachodniopomorskie

Czekamy na zdjęcia w ramach akcji #kocham_zachodniopomorskie

fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Świętujemy nadejście wiosny i ogłaszamy drugą edycję konkursu fotograficznego #kocham_zachodniopomorskie. Mieszkańcy mogą pokazać miejsca, które uwielbiają na Pomorzu Zachodnim.

Autorskie zdjęcia, które ukazują ukochane miejsca mieszkańców na terenie województwa zachodniopomorskiego można przesyłać w terminie do 28 marca 2025 roku. Każdy może przesłać maksymalnie 3 takie fotografie. Należy je opublikować pod postem dotyczącym konkursu na profilu Facebook ZUW @szczecinzuw i przesłać drogą mailową na adres rzecznik@zuw.szczecin.pl .

Autorów najlepszych zdjęć nagrodzimy drobnymi upominkami, a ich prace zaprezentujemy na wystawie w gmachu przy Wałach Chrobrego. Będą mieli także okazję odkryć tajemnice naszego budynku podczas zwiedzania.

- Nasz region jest pełen miejsc wartych pokazania i podziwiania, konkurs #kocham_zachodniopomorskie to idealna okazja, żeby je zaprezentować – mówi Adam Rudawski, wojewoda zachodniopomorski. – Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do przesłania swoich zdjęć, także tych zrobionych telefonem. To zabawa dla wszystkich, którzy dostrzegają piękno naszego województwa, nie tylko dla profesjonalistów.

Kocham_zachodniopomorskie to konkurs, który po raz pierwszy ogłosiliśmy w ubiegłoroczne Walentynki. Mieszkańcy nadesłali wówczas do nas 210 zdjęć, z których wyłoniono 25 najciekawszych. Można na nich zobaczyć m.in. Nowe Warpno z lotu ptaka, jezioro Szmaragdowe w Szczecinie, Most Europejski w Siekierkach czy ozdobioną parasolkami ulicę Grunwaldzką w Połczynie Zdroju. Zwycięskie fotografie zawisły na wystawie w wieży meteorologicznej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.


CENTRUM PRASOWE WOJEWODY
Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Charytatywny Bal Walentynkowy w Międzyzdrojach. Sprzedaż biletów zakończona, cel wsparcia uczniów szkoły ■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■