POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [07.02.2025, 11:06:03] • Wapnica

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

fot. ikamien.pl

Nocny pożar w Wapnicy (powiat kamieński) postawił na nogi strażaków z całego regionu. Ogień objął poddasze domu jednorodzinnego przy ul. Okrągłej, którego dach pokryty był strzechą. Żywioł rozprzestrzenił się błyskawicznie, a w momencie przybycia służb płomienie obejmowały już całą konstrukcję. W akcji brało udział 12 zastępów straży pożarnej.

Jak poinformował mł. bryg. Michał Wiaderski, Zastępca Dowódcy JRG KP PSP Kamień Pomorski:

„W dniu 06.02.2025 r., przed godziną 22:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kamieniu Pomorskim wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Wapnica. Ze wstępnych informacji wynikało, że pali się poddasze budynku, gdzie dach pokryty jest strzechą. Osoby przebywające w budynku ewakuowały się w bezpieczne miejsce. W momencie przybycia zastępów ratowniczych straży pożarnej ogień trawił cały dach. Działania zastępów prowadzone były z zewnątrz budynku, podając 4 prądy gaśnicze, oraz wewnątrz budynku, gdzie pracowały dwie roty gaśnicze. W działaniach brało udział 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Międzyzdroje i Wolin.”

Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru ani jakie są straty.

Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji.

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

fot. ikamien.pl

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

fot. ikamien.pl

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

fot. OSP Kołczewo

Pożar domu w Wapnicy. Ogień strawił wszystko, 12 zastępów straży pożarnej w akcji

fot. OSP Kołczewo

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Niedziela [09.02.2025, 09:13:15] • [IP: 78.30.82.**]

Serio ma to jakieś znaczenie 10 czy 11

Gość • Sobota [08.02.2025, 18:13:14] • [IP: 37.31.148.**]

Tu masz wypowiedź rzecznika straży pożarnej który się pod tym podpisuje. Czy 12 jest poprawne.

Gość • Sobota [08.02.2025, 18:01:42] • [IP: 174.92.124.**]

Komu wierzyc, Ikamien podaje ze uczestniczylo 12 zastepow strazy pozarnej, Natomiast kamienskie info raz podaje ze dziesiec a raz ze jedynascie. zdecydujcie sie. ..." do walki z żywiołem ruszyło 11 zastępów straży pożarnej.""Pożar domu jednorodzinnego w Wapnicy! W akcji 10 zastępów straży!

Du eń • Sobota [08.02.2025, 17:21:20] • [IP: 104.28.130.***]

Tak zgadzam się z pierwszym komentarzem. Napisałeś więcej niż można było w tej chwili powiedzieć. Jest głęboki, przemyślany, poważny. Gratuluję i czekam na więcej.

Gość • Piątek [07.02.2025, 14:18:06] • [IP: 37.31.128.**]

Tragedia ludzka.

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■