Podejrzani podczas przesłuchań nie przyznali się do zarzuconych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze, w postaci dozoru Policji, połączonego z zakazem kontaktowania się z pracownikami, zleceniobiorcami oraz określonymi kontrahentami, związanymi z pokrzywdzoną Spółką. Za przestępstwa zarzucone podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Śledztwo dotyczące niegospodarności zostało wszczęte w dniu 14 czerwca 2024 r., w oparciu o zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, złożone przez pełnomocnika pokrzywdzonego – Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w Szczecinie S.A., dotyczące nieprawidłowości przy zawieraniu i aneksowaniu umowy o świadczenie usług w zakresie zarządzania, zawartej pomiędzy pokrzywdzoną Spółką a Dariuszem Ś. W zawiadomieniu wskazano nadto na nieprawidłowości, polegające na zatrudnianiu w Spółce osób, bez oczekiwanych przez zawiadamiającego kompetencji, przydzielania tym osobom pojazdów służbowych na szczególnych zasadach i przyznawaniu zawyżonego wynagrodzenia. Ponadto, zawiadamiający wskazał, że istnieje podejrzenie zaistnienia przestępstwa korupcji, w związku z opisanymi działaniami.
Śledztwo jest kontynuowane. Czynności prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Delegatura w Szczecinie, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.
Jeszcze brakuje na liście do prokuratury Brudzińskiego.
zarzutów w zakresie spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa zaistnienia szkody w dużych rozmiarach, w wyniku niedopełnienia obowiązków i nadużycia uprawnień - takie zarzuty ma mieć ponoć Stanisław K.
Dla pracowników ochłapy a sami kradli na potęge
I bardzo dobrze, konfiskata majątku pisowe złodzieje