POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [02.04.2024, 20:34:53] • zachodniopomorskie

Zadbałeś o motocykl? Zadbaj także o własne bezpieczeństwo podczas sezonu motocyklowego - jednośladem bezpiecznie do celu

Zadbałeś o motocykl? Zadbaj także o własne bezpieczeństwo podczas sezonu motocyklowego - jednośladem bezpiecznie do celu

fot. Policja

Wiosenna aura jest coraz bardziej odczuwalna. Temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni Celsjusza i brak opadów wprost zachęcają do tego, aby zamienić samochód na motocykl. Niestety, początek sezonu motocyklowego to również okres, gdy często dochodzi do śmiertelnych zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

Wielu motocyklistów zgodzi się z tym, że jazda na motocyklu to nie tylko sposób na wygodniejsze podróżowanie, ale przede wszystkim pasja. Niestety, pomimo wielu zalet podróżowania motocyklem, trzeba także pamiętać, że motocyklista, podobnie jak rowerzysta czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, która chroni kierującego w przypadku zdarzenia drogowego, dlatego nawet najmniejszy błąd kierującego jednośladem lub błąd innego uczestnika ruchu drogowego, może okazać się śmiertelny dla osoby prowadzącej motocykl.

Mając na uwadze każde ludzkie życie na drodze, apelujemy o ostrożność i rozwagę. Myślmy o motocykliście jako o drugim człowieku, nie jak o pojeździe. Odpowiedzialność, uprzejmość oraz ostrożność – to najważniejsze cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli, jak i samochodów. Bądźmy ostrożni i sprawmy, aby tegoroczny tragiczny bilans ofiar wśród użytkowników dróg był zerowy!

Zasady bezpiecznego zachowania na drodze dla kierujących pojazdami osobowymi:
• Podczas kierowania pojazdem osobowym zwracaj szczególną uwagę na to, aby upewnić się, że wykonasz zamierzony manewr bezpiecznie. Pamiętaj, brak włączonego kierunkowskazu lub zaniechanie spojrzenia w lusterko, może kosztować motocyklistę życie.
• Miej na uwadze, że kierujący motorowerami to często młode osoby, które nie mają dużego doświadczenia na drodze.
• Zachowaj bezpieczny dystans od kierującego motocyklem.
• Zachowaj szczególną ostrożność w przypadku, gdy motocyklista wiezie pasażera.

Zasady bezpiecznego zachowania na drodze dla kierujących motocyklami:
• Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Jazda z nadmierną prędkością może nie pozwolić kierującemu samochodem osobowym na odpowiednią reakcję i w konsekwencji doprowadzić do śmiertelnego zdarzenia drogowego.
• Zawsze zakładaj kas ochronny oraz odpowiednią odzież przystosowaną do jazdy motocyklem.
• Nie przeceniaj swoich umiejętności i nie traktuj drogi publicznej jak toru wyścigowego. Pamiętaj, że na drodze może dojść do nieoczekiwanych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie.
• Nie jedź slalomem pomiędzy pojazdami. Zawsze stosuj się do przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że bez względu na to, jakim pojazdem kierujemy, przyświeca nam jeden cel – wszyscy chcemy bezpiecznie wyjechać i bezpiecznie wrócić.

st. sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Jadzia • Czwartek [04.04.2024, 10:49:27] • [IP: 37.248.170.***]

Znowu motop.. dy w natarciu nie wiem którzy są większymi debilami drogowymi motop..dy czy właściciele bmw tu powinien byc plebiscyt na debila roku który dał by na to odpowiedz

Gość • Czwartek [04.04.2024, 09:14:22] • [IP: 5.173.84.***]

Kierowco samochodu, autobusu, patrz w lusterka. Może znajdować się tam motocykl z pojedynczym swiatlem.

Gość • Środa [03.04.2024, 15:12:15] • [IP: 212.180.252.***]

Motocyklisto patrz w lusterka. Samochody są wszędzie.

Gość • Środa [03.04.2024, 09:44:37] • [IP: 5.173.78.*]

O konia też trzeba dbać i jechac poboczem by nie tamować ruchu. Motocykle powinny mieć ustawowy obowiązek dwóch świateł na obrzeżach aby były dobrze widoczne bo niektórzy nie widza. Tak samo hulajnogi dla wypożyczalni. Dwa koła z przodu, amortyzatory przód i tył bo ofiary hulajnog to słabe, niepolecam.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■