Głoszącym ateistyczne przesłanie domniemany cudzie miały pomóc postępy cywilizacji, nauka i technika. Okazuje się tymczasem, że im bardziej zaawansowana technologia tym więcej argumentów na nadprzyrodzony charakter Wielkanocy.
Nawet naukowcy Amerykańskiej Agencji przestrzeni Kosmicznej NASA przyznali w raporcie po badaniu płótna w, którym zawinięto ciało Jezusa (słynny Całun Turyński), że zapisany na nim „portret” utrwalony został z pomocą nieznanej, nadprzyrodzonej energii. Historia zbawienia jest też ściśle związana z udokumentowanymi dziejami ziemi, w której żył i nauczał Chrystus. Świętowanie wielkanocne ma więc swoje uzasadnienie nie tylko w mistycznej opowieści i ludowej tradycji. Świętujemy bowiem prawdę!
Autorze tego artykułu - pięknie napisałeś ! Niech Cię Bóg błogosławi !!
Toć to szok!! I jak tu nie wierzyć?? :D Skoro NASA tak twierdzi to już musi być prawda... czas powrócić na łono KK. Idę jutro do kościoła i jako pokutę krzyżem tydzień będę leżał...
Giordano Bruno – włoski filozof, teolog, poeta i przejściowo duchowny katolicki z zakonu dominikanów; renesansowy humanista, filozof hermetyczny. Bruno jest znany ze swoich spekulacji dotyczących astronomii – w tym kosmologii – które opierały się na heliocentrycznej teorii Kopernika i na zasadzie kopernikańskiej.
17 lutego 1600 roku na stosie spłonął filozof Giordano Bruno. Jego śmierć odbiła się w Europie szerokim echem