POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.03.2024, 11:38:00] • Międzyzdroje

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

18 marca 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się dwa spotkania autorskie z pisarką dla dzieci i młodzieży Renatą Piątkowską. Autorce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Jest to drugie spotkanie w naszej bibliotece, mieliśmy przyjemność gościć autorkę wraz z lektorką w 2018 r.

Renata Piątkowska jest autorką ponad 50 książek, i jak twierdzi, nie zamierza na tym poprzestać. Pisze dla dzieci i chce by na twarzy dziecka zagościł uśmiech nawet po przeczytaniu jednej strony. Uważa, że by rozwinąć zainteresowania czytelnicze najmłodszych istotny w książkach są humor, zaszczepienie empatii do zwierząt i pozytywne postrzeganie świata. Dla autorki losy bohaterów są bardzo ważne, to jak odbiorcy widzą ich samych i przygody, które przeżywają.

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

Renata Piątkowska już od najmłodszych lat jest wielką miłośniczką koni. Jako dziecko lubiła zaglądać do pobliskiej stadniny i pomagać w opiece nad nimi. Ukończyła nawet szkółkę jeździecką i jest z tego osiągnięcia bardzo dumna. Uważa, że tak jak my, ludzie, obchodzimy się ze zwierzętami, tak nam one odpłacają swą łagodnością i przywiązaniem. Zwraca szczególną uwagę, aby dzieci były wrażliwe na potrzeby zwierząt i ich usposobienie. W czasie spotkania wielokrotnie podkreślała, że zwierzęta tak jak człowiek boją się, cieszą, towarzyszy im radość i smutek – więc bądźmy dla nich dobrzy. Nie zabrakło również trudnych tematów, a takie porusza książka pt. „Dzieci z Placu Trzech Krzyży”, która opowiada o dzieciach z getta warszawskiego.

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

Uczniowie mogli zapoznać się z takimi książkami jak: „Oko w oko ze zwierzakiem” czy „Biszkopt, pingwin i reszta” oraz wysłuchać fragmentów książki pt. „Twardy orzech do zgryzienia”, którą czytała lektorka Elżbieta Malwina Kożurno. Jej dykcja i głos to znakomita lekcja języka polskiego.

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

Spotkania zakończyły się wspólnym zdjęciami z przybyłymi gośćmi oraz możliwością zakupu książek autorstwa Renaty Piątkowskiej wraz z jej dedykacją.

Dziękujemy!

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

„Chcę łapać waszą uwagę poczuciem humoru” – czyli spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

fot. Organizator

Bibliotekarze


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■