POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [15.01.2024, 11:07:26] • zachodniopomorskie

Zbliża się koniec naboru zgłoszeń do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Zbliża się koniec naboru zgłoszeń do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Już tylko trzy tygodnie! 31 stycznia 2024 upływa termin zgłoszeń do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego 2024 – 17. Polsko-Niemieckie Dni Mediów i gala przyznania Nagrody 19 czerwca 2024 r. w Greifswaldzie

Dziennikarze i dziennikarki mogą wysyłać zgłoszenia prac do konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską 2024 już tylko do 31 stycznia. Zwyciężczynie i zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas uroczystej gali wręczenia Nagrody 19 czerwca 2024 w Greifswaldzie. Do zdobycia nagrody w łącznej wysokości 25.000 euro!
Tematy prac konkursowych mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich. Jury chętnie wyróżnia materiały dziennikarskie odnoszące się do bieżących spraw kraju sąsiada. Także artykuły i audycje dotyczące trudnej polsko-niemieckiej historii mają szansę na nagrodę.
Prace do konkursu mogą zgłaszać dziennikarze i dziennikarki, nadawcy, wydawnictwa i redakcje w następujących kategoriach:
PRASA: Artykuły prasowe z dzienników i czasopism oraz artykuły opublikowane w Internecie o maksymalnej długości do 25.000 znaków.
RADIO: Materiały radiowe o maksymalnej długości 60 minut.
TELEWIZJA I WIDEO: Czas trwania materiału wideo nie może przekroczyć 60 minut.
NOWE FORMY DZIENNIKARSKIE: Zapoznanie się jurora ze wszystkimi częściami składowymi pracy nie może przekraczać 60 minut. W tej kategorii wyróżniane są podcasty, materiały wideo, projekty multimedialne jak np. storytelling z tekstem, video, grafiką i/lub audio; (interaktywne) reportaże; pogłębione analizy; projekty dziennikarskie z użyciem danych.
DZIENNIKARSTWO LOKALNE NA POGRANICZU: Nagroda skierowana jest wyłącznie do dziennikarzy i dziennikarek z sześciu regionów przygranicznych. Jest wyrazem uznania dla materiałów, które rzetelnie, otwarcie i ciekawie mówią o codziennych sprawach pogranicza i problemach mieszkańców po obu stronach granicy. Nagroda przyznawana przez kraj związkowy Meklemburgię Pomorze-Przednie, tegorocznego gospodarza. Premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig: „Cieszę się, że będę mogła osobiście wręczyć nagrodę w tej kategorii. Właśnie na pograniczu widać najwyraźniej, jak bliskie i oczywiste stały się kontakty polsko-niemieckie, co możemy poprawić i gdzie zacieśnić nasze relacje”.
Nagrody w kategorii Prasa, Radio, Telewizja i wideo, Nowe formy dziennikarskie i Dziennikarstwo lokalne na pograniczu wynoszą 5.000 Euro.
Fundatorami Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2024 są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i ZEIT STIFTUNG BUCERIUS oraz trzy polskie województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie i trzy niemieckie kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia.
Prace można składać przez system rejestracji. Kryteria oceny prac we wszystkich kategoriach dostępne są na stronie Nagrody.
Kontakt w sprawie prac w języku polskim:
Małgorzata Gmiter
koordynatorka projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
Tel.: + 48 (22) 338 62 60
E-Mail: malgorzata.gmiter@fwpn.org.pl
Kontakt w sprawie prac w języku niemieckim:
Frieda Pirnbaum
Büro des Deutsch-Polnischen Tadeusz-Mazowiecki Journalistenpreises
Sächsische Staatskanzlei
Archivstraße 1, 01097 Dresden
Tel.: +49 176 24067549
E-Mail: f.pirnbaum@gmail.com


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się w sobotę posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■