POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.10.2023, 16:54:47] • zachodniopomorskie

Rowerami po nadmorskich trasach. Rajd Dziwnów-Łukęcin-Dziwnów

Rowerami po nadmorskich trasach. Rajd Dziwnów-Łukęcin-Dziwnów

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

27 kilometrów urokliwej trasy będą mieli do pokonania cykliści, którzy zechcą wybrać się na kolejny rajd rowerowy z cyklu „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie”. Tym razem wybierzemy się w podróż trasą Velo Baltica z Dziwnowa do Łukęcina i z powrotem. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji. Będzie rowerowe miasteczko, zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Zbiórka w sobotę, 21 października 2023 roku o godzinie 10:30 przy Alei Gwiazd w Dziwnowie.

Trasa prowadzić będzie nadmorskim odcinkiem z Dziwnowa przez Dziwnówek do skweru przy ul. Morskiej 36 w Łukęcinie, skąd po przerwie regeneracyjnej na kubek gorącej herbaty, przez Strzeżewo i Wrzosowo, cykliści wrócą do Dziwnowa. Propozycja rajdu skierowana jest do osób w każdym wieku. Do pokonania będzie w sumie 27 km. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy się tylko zapisać poprzez stronę https://dostartu.pl/rajd-rowerowy-dziwnow-ukecin-v10017 lub rowery@2event.pl.

Harmonogram rajdu:
Godz. 10:30 - Zbiórka aleja Gwiazd Sportu ul. Reymonta 10, Dziwnów
Godz. 11:00 - Rozpoczęcie rajdu
Godz. 11:30 - Przerwa regeneracyjna skwer w Łukęcinie ul. Morska 36
Godz. 13:00 - Meta – Teren przy Miejskim Ośrodku Sportu i Kultury w Dziwnowie ul. Reymonta 10

Po przybyciu na metę uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowy medal. Czekać będzie na nich również darmowy poczęstunek – potrawy z grilla, woda, napoje izotoniczne i batony energetyczne. Ponadto zorganizowany zostanie rajdowy warsztat rowerowy. Nie zabraknie dobrej muzyki, rowerowych opowieści, animacji dla dzieci, konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, malowania ekotoreb oraz zagadek i krzyżówek dotyczących segregacji/recyklingu odpadów. Pomorze Zachodnie ustawi swoje stoisko informacyjne
z aplikacją rowerową i mapami tras rowerowych w regionie.

Rajdy „Na dwóch kółkach przez Pomorze Zachodnie” organizowane są przez Urząd Marszałkowski, a finansowane z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

W tym sezonie odwiedziliśmy już m.in Lubczynę, przejechaliśmy Starym Kolejowym Szlakiem i ścieżką z Koszalina do Rosnowa, Barlinka do Choszczna, jak i pokonaliśmy trasę Pyrzyce - Tetyń - Pyrzyce oraz Łubowo - Borne Sulinowo - Szczecinek. Wszystkie wyprawy prowadziły trasami rowerowymi, które powstały przy wsparciu funduszy europejskich.

Więcej informacji o rajdzie:
www.facebook.com/events/286139571002068

Trasa:
brouter.de/brouter-web/#map=13/54.0195/14.7711/standard&lonlats=14.872905,54.043264;14.80442,54.034187;14.862611,54.013212;14.81677,53.993744;14.758752,54.027421

Łukasz Jucha
Biuro Prasowe
Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [18.10.2023, 08:58:48] • [IP: 122.150.40.***]

...ale uwaga na mysliwych, szczegolnie tych po 100- ce.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Silny wiatr, burze i deszcz. Ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców Świnoujścia i okolic Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w dniach 16 i 17 września 2025 roku na terenie Świnoujścia oraz pobliskich powiatów spodziewane są gwałtowne zjawiska atmosferyczne, które mogą poważnie wpłynąć na życie mieszkańców. Silny wiatr, obfite opady deszczu oraz burze mogą stanowić zagrożenie, dlatego apelujemy o szczególną czujność i przygotowanie na nadchodzące trudne warunki pogodowe ■ 17 września przerwa w dostawie wody w Kamieniu Pomorskim i na wyspie Chrząszczewskiej Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego oraz wyspy Chrząszczewskiej muszą przygotować się na kilkugodzinną przerwę w dostawie wody. Jak poinformowała firma DERYLAK-BUD, prowadząca przebudowę ulicy Orzeszkowej w Kamieniu Pomorskim, wyłączenie wody jest konieczne ze względu na prace na sieci wodociągowej. Woda zostanie odcięta w środę, 17 września, w godzinach od 8:00 do 12:00. Wyłączenie obejmie ul. Orzeszkowej – od skrzyżowania z ul. Reja aż do mostu (całe osiedle), a także wszystkie miejscowości położone na wyspie Chrząszczewskiej. Firma przeprasza za utrudnienia i apeluje do mieszkańców o wcześniejsze zabezpieczenie niezbędnej ilości wody na czas przerwy ■