POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [18.06.2023, 09:43:13] • Polska

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

Rekordzista to Kamil Gwoździk, mieszkający w Rychnowie w Gminie Barlinek. Przebył pieszo 588,76 km, choć dystans wynosił 550 km. Tym samym ustanowił Oficjalny Rekord Kraju w kategorii najszybsze przejście wzdłuż morza.

Cała trasa wzdłuż morza musi zostać przebyta pieszo i jest nadzorowana przez Polskie Biuro Rekordów. Marsz rozpoczął się 1 czerwca 2023 r. w Krynicy Morskiej, zaś metą było Świnoujście. Trasa wiodła, do wyboru, ścieżkami rowerowymi znajdującymi się przy morzu lub plażą przez takie miejscowości jak: Stegna, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Hel, Łeba, Ustka, Darłowo, Mielno, Gąski, Ustronie Morskie, Kołobrzeg, Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Pobierowo, Dziwnów, Międzyzdroje, aż do ostatniego punktu, którym było Świnoujście.

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

Zaplanowany dystans wynosił 550km + ewentualne dojście do noclegu. Ostatecznie wyszło 588,76 km. Pan Kamil przebył tę odległość w 11dni 11h, 11minut i 20 sekund, choć limit wynosił 18 dni. Średnio na marsz przeznaczał 12 godzin dziennie, bez żadnego dnia przerwy, niosąc ekwipunek ważący 10 kg.

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

Po zakończeniu marszu jest on weryfikowany przez Biuro Rekordów, co potrwa minimum dwa tygodnie.

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

- Moim kolejnym wyzwaniem na koniec sierpnia będzie przejście marszem dookoła Zalewu Szczecińskiego (260km) w szybkim czasie - mów i naszemu redaktorowi Kamil Gwoździk.

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

Najszybsze przejście wzdłuż morza - rekord ustanowiony!

fot. Organizator

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [18.06.2023, 13:53:02] • [IP: 83.23.182.*]

FACET, jesteś wielki!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Ze względu na trudne warunki zimowe występują zmiany w ruchu pociągów, powodowane oblodzeniem sieci trakcyjnej. Obecnie wstrzymany jest ruch na linii kolejowej nr 273 Wrocław – Szczecin na odcinku Kowalów – Szczecin Port Centralny, LK 351 Poznań – Szczecin, na odcinku Stargard – Szczecin Dąbie, na LK401 Świnoujście – Szczecin, na Świnoujście - Szczecin Dąbie oraz na LK404 Szczecinek – Białogard, na odcinku Białogard - Kołobrzeg. Pozostałe linie są przejezdne, jednak pociągi mogą doznawać opóźnień. Podejmowane są wszelkie możliwe działania, aby jak najszybciej przywrócić rozkładową organizację ruchu: pracują ekipy techniczne, dysponowano pociągi sieciowe. Bieżące informacje przekazywane są podróżnym, w miarę możliwości, na peronach oraz m.in. na Portalu Pasażera (www.portalpasazera.pl). Prosimy o sprawdzanie komunikatów ■ Dziś i jutro możliwe są opady marznącego deszczu i mżawki powodujące gołoledź na terenie zachodniopomorskiego - uważajcie na oblodzone chodniki i jezdnie, podróże tylko jeśli to konieczne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa również przekazuje komunikaty o możliwych marznących opadach i lodowej nawierzchni, szczególnie nocą i nad ranem, co zwiększa ryzyko wypadków i śliskości na trasach do pracy i szkół ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■