POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.05.2023, 00:27:45] • Gmina Wolin

Strażacy z Wolina dwukrotnie wyjeżdżali walczyć z ogniem. Niepotrzebnie?

Strażacy z Wolina dwukrotnie wyjeżdżali walczyć z ogniem. Niepotrzebnie?

fot. OSP Wolin

10 maja wieczorem strażacy z OSP Wolin w krótkim odstępie czasu otrzymali dwa zgłoszenia o pożarze. Najpierw pojechali na ulicę Małą, niedługo potem ruszyli do Mokrzycy Wielkiej. W obu przypadkach nie musieli jednak walczyć z płomieniami. Dlaczego?

Pierwsze wezwanie strażacy otrzymali o godzinie 20:04. Przy ulicy Małej w Wolinie paliły się trawy. Jednak świadkowie pożaru poradzili sobie z ogniem, przez co wezwanie zostało odwołane.

Kilkanaście minut później, o godzinie 20:21 strażaków z OSP Wolni zadysponowano do Mokrzycy Wielkiej, gdzie miała palić się stodoła. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pod wskazanym adresem nie ma zagrożenia pożarem.

Jak czytamy na FB OSP Wolin, w obu wyjazdach brały udział 2 x OSP Wolin i 1 x JRG PSP Międzyzdroje (zastęp zawrócony z trasy).

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Charytatywny Bal Walentynkowy w Międzyzdrojach. Sprzedaż biletów zakończona, cel wsparcia uczniów szkoły ■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w powiecie kamieńskim zaplanowana jest na 16 lutego – 2 marca. Mieszkańcy gmin Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Świerzno i Wolin stawią się przed komisją w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 7b ■