POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [12.10.2022, 08:12:16] • zachodniopomorskie

Najlepsze dyplomy Akademii Sztuki z nagrodą marszałka

Najlepsze dyplomy Akademii Sztuki z nagrodą marszałka

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Michał Dąbrowski, Magdalena Piątak, Klaudia Prabucka i Piotr Wardziukiewicz - to autorzy najlepszych, artystycznych dyplomów w roku akademickim 2021/2022 w Akademii Sztuki w Szczecinie. Ich pracę docenił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrody artystom, 10 października br. podczas inauguracji kolejnego roku akademickiego, wręczył wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Nagrody Marszałka za Najlepsze Dyplomy Artystyczne wręczane są od 2002 r. Przyznawane są cztery nagrody, każda o wartości 4 tys. zł. Konkurs jest dedykowany studentom uczelni, którzy uzyskali najlepsze oceny na egzaminie dyplomowym studiów drugiego stopnia Akademii Sztuki w Szczecinie.

- To niezwykli, młodzi ludzie, którzy jako swoje życiowe powołanie wybrali zawód artysty – zawód wymagający nie tylko talentu i wrażliwości, ale również ogromnej dyscypliny i pracy. Efektami tej pracy są m.in. najlepsze dyplomy, za które mam przyjemność dzisiaj wręczyć nagrody. Dziękuję także wszystkim Profesorom Akademii Sztuki w Szczecinie, których zaangażowanie przyczynia się do kształtowania młodego pokolenia artystów. Dziękuję za wkład wnoszony w rozwój kultury Pomorza Zachodniego - mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Najlepsze dyplomy Akademii Sztuki z nagrodą marszałka

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Najlepsze Dyplomy Artystyczne 2021/2022

Magdalena Piątak – absolwentka Wydziału Wokalnego
Z klasy śpiewu solowego prof. dr hab. Katarzyny Dondalskiej oraz dr hab. Joanny Tylkowskiej-Drożdż. Śpiew to jej pasja. Brała udział w wielu koncertach organizowanych przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Ostatnio można było jej słuchać i oglądać podczas spektakli: “Mozartowskie Opowieści” (wykonywała arie i duety z oper „Wesele Figara” oraz „Così fan tutte”), opery barokowej H. Purcella Dydona i Eneasz, w której wykonywała pierwszoplanową rolę Dydony oraz w wykonaniu partii solowej w Requiem op. 9 M. Duruflé pod dyr. P. Rophé w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Michał Dąbrowski – absolwent Wydziału Instrumentalnego
To laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: I miejsce – Concours International de Musique Les Etoiles Sancyberie we Francji, I miejsce – Crescendo International Youth Music Competition w Kanadzie, I miejsce – XI Concorso Musicale Citta di Filadelfia we Włoszech. Koncertował w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz w filharmoniach: gorzowskiej i poznańskiej. Honorowy uczestnik konkursu Grand Metropolitan Music Competition. Wielokrotny stypendysta dla najlepszych studentów Akademii Sztuki w Szczecinie – otrzymał również stypendium Ministra Kultury Dziedzictwa i Sportu oraz Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin. Swą muzyczną wirtuozerią młody artysta często uświetnia ważne wydarzenia Oddziału Związku Literatów Polskich w Szczecinie.

Klaudia Prabucka – absolwentka Wydziału Sztuki Mediów
W swoich pracach analizuje i reinterpretuje konflikty społeczne. Uwielbia bawić się językiem i jego elastycznością. Jej prace pokazywane były w galeriach takich jak BWA Bielsko Biała, Galeria w Zakopanem, BWA w Jeleniej Górze, BWA Gorzów Wielkopolski, TRAFO w Szczecinie, EL w Elblągu oraz na festiwalach, m.in. „Film Polska” w Berlinie, „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu czy „Short Waves” w Poznaniu. Aktualnie przygotowuje wystawę indywidualną w TRAFO w Szczecinie.

Piotr Wardziukiewicz – absolwent Wydziału Wzornictwa
Autor dwóch wyróżnionych prac dyplomowych poświęconych szczecińskiej warstwie typograficznej. Pięciokrotny Stypendysta Stypendium Rektora AS w Szczecinie (2017-2022), dwukrotny Stypendysta Stypendium Artystycznego Miasta Szczecin (2018-2020), Stypendysta Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa (2020). Jego prace artystyczne i projekty pokazywane były w całej Polsce oraz za granicą (Wiedeń, Mediolan). Wśród własnych projektów posiada m.in. kilkanaście rodzin krojów pism (np: Stettinum Continuum, Stettinum Nicodemus Pro, Sydonia Atramentiqua), projekty identyfikacji wizualnych (np. Willa Lentza, Muzeum Wolin, Sztuka Nowa, Baltic Design Biennale), dziesiątki plakatów, strony internetowe, publikacje książkowe (np: Murale Szczecina, Almanach 2022, Willa Lentza - historia (od)nowa), wystawy w muzeach (Szczecińskie Awangardy, Co sobie kto na swój temat wymyśli, Genealogia).

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się w sobotę posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■