POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [16.04.2022, 22:23:08] • Szczecin

„Kwiat za grat”– już po raz 15 wymienimy w Szczecinie elektrośmieci na rośliny

„Kwiat za grat”– już po raz 15 wymienimy w Szczecinie elektrośmieci na rośliny

fot. Organizator

Studenci z Uniwersytetu Szczecińskiego razem z Eneą Operator ponownie zapraszają do wspólnej akcji ekologicznej. W niedzielę 24 kwietnia na Jasnych Błoniach będą wymieniać elektrośmieci na sadzonki kwiatów. Aby otrzymać rośliny, wystarczy przynieść z domu stare telefony, ładowarki, niedziałający sprzęt elektroniczny czy drobne AGD. Wydarzenie odbędzie się na Jasnych Błoniach na parkingu przy Pomniku Czynu Polaków w godzinach 9:30-14:00.

Akcja ma na celu zbiórkę elektrośmieci, za które uczestnicy wydarzenia otrzymają sadzonki kwiatów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2008 roku i organizowane jest przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. Sadzonki kwiatów są jedynie symbolicznym podziękowaniem za przyniesienie elektrośmieci. Każda rodzina otrzymuje jedną lub dwie sztuki. Dla 10 osób, które przyniosą najwięcej elektroodpadów studenci przygotowali sadzonki magnolii – rośliny symbolizującej Szczecin.

– To już 15 edycja naszej akcji. Z każdą kolejną widać, że szczecinianie coraz chętniej oddają do recyclingu swoje elektroodpady. Edukacja ekologiczna jest bardzo ważna i dlatego na każdym spotkaniu rozmawiamy i tłumaczymy dlaczego tak ważne jest wspólne dbanie o naszą planetę. Odwiedzają nas całe rodziny i chętnie podpytują o segregację odpadów oraz o to jak wspólnie możemy dbać o środowisko – informuje Radosław Kędzierski, koordynator akcji z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przynieść można drobny sprzęt AGD (odkurzacze, tostery, czajniki, mikrofalówki), RTV (telewizory, głośniki, słuchawki) oraz laptopy, telefony, ładowarki czy suszarki. Podczas akcji nie będą przyjmowane baterie i świetlówki, ponieważ są to odpady niebezpieczne, które wymagają osobnej selekcji. Duże sprzęty AGD można oddawać przez cały rok do PSZOK-ów lub EKOPORTÓW bądź zamówić wywóz spod domu.

Akcja „Kwiat za grat” cieszy się w Szczecinie tak dużym zainteresowaniem, że jako spółka, dla której działania proekologiczne są bardzo ważne, postanowiliśmy za zgodą pomysłodawców rozszerzyć akcję na inne oddziały firmy. W najbliższym czasie organizować będziemy podobne wydarzenia w Poznaniu, Bydgoszczy i Nowej Soli – dodaje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy Szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

W tym roku po raz piąty partnerem wydarzenia została firma Enea Operator fundująca sadzonki kwiatów. Firma Remondis, która od lat wspiera akcję, nieodpłatnie zajmie się utylizacją elektrośmieci.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/3046124112384830/

Monika Błaszyk
Rzecznik Prasowy szczecińskiego Oddziału Dystrybucji
Biuro Public Relations i Komunikacji


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uwaga! Gołoledź i oblodzenie w Zachodniopomorskiem – trudne warunki na drogach od dziś, godz. 8:00. Intensywne opady marznące mżawki i deszczu utrudnią poruszanie się pieszym i kierowcom. Zachowaj ostrożność – śliskie chodniki i jezdnie! ■ W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się w sobotę posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami przewodnimi były trudna sytuacja meteorologiczna w naszym województwie oraz ognisko pryszczycy, które wykryto u bydła w przygranicznym powiecie Maerkisch-Oderland. W związku z tym ostatnim, na granicy specjalnym nadzorem zostaną objęte transporty zwierząt z Niemiec ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■