POGODA

Reklama

Wydarzenia

LUKS Bałtyk • Czwartek [11.08.2011, 19:31:53] • Dziwnów

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

fot. LUKS Bałtyk

Drugi dzień X Festiwalu Gwiazd Sportu miał rozpocząć się od mini turnieju piłki plażowej. Niestety, padający deszcz zweryfikował plany organizatorów. Rywalizację z gwiazdami sportu rozpoczęto od turnieju w podbijaniu piłki o puchar Włodzimierza Lubańskiego i Grzegorza Laty. Uczestnicy zmagali się ze sobą podzieleni na grupy wiekowe: dzieci i dorośli. Wśród dzieci najlepiej piłkę podbijał Daniel Kubaczka z Bielska Białej, który wyprzedził Kamila Dratwę /Bełchatów/ i Olka Hibnera /Wałbrzych/. Bardziej zacięta była rywalizacja wśród dorosłych, w której to zwyciężył Robert Czapla /Olkusz/ przed Leszkiem Głuszyńskim /Poznań/ i Sławomirem Czubakiem z Dziwnowa.

„Strzel bramkę Józefowi Młynarczykowi” – tak nazywała się kolejna rekreacyjno – sportowa konkurencja. Uczestnicy mieli rywalizować w konkursie rzutów karnych, a dostępu do bramki miał strzec sam Józef Młynarczyk. Niestety, zwyciężyła aura /rzęsisty deszcz/ i konkurencję trzeba było przenieść do namiotu. W zamian rywalizowano w konkurencji, w której liczyła się precyzja uderzenia piłki – strzelaniu do celu /mała bramka do unihokeja/. Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników /ponad czterdziestu/ i dopiero dogrywka zadecydowała o końcowej kolejności. Puchar Józefa Młynarczyka zdobył Sebastian Rzepczyński / Korzuchów/, który wyprzedził Roberta Bartczaka /Wrocław/ i Mariusza Bernasia/Dąbrowa Górnicza/.

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

fot. LUKS Bałtyk

Przepiękną lekcje wiedzy o szermierce przeprowadził dwukrotny Medalista IO Marian Sypniewski. W bardzo przystępny i ciekawy sposób wyjaśnił różnicę między szablą, szpadą a floretem. Opowieści o szermierce przeplatał dowcipami, które do czerwoności rozgrzały licznie zgromadzoną publiczność. Przeprowadził również konkurs nagrodzony pucharami w pojedynku szermierczym. Po wyczerpującej rywalizacji zwyciężył Tadeusz Fudalin z Sulęcina przed Wiolettą Bartczak /Wrocław/ i Adamem Osemką /Bytom/.

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

fot. LUKS Bałtyk

„Herosi na plaży” to następny punkt programu Festiwalu. W pierwszej części wystąpił dwukrotny mistrz świata w judo, odtwórca roli Ursusa w Quo Vadis- Rafał Kubacki. W sposób iście akademicki przedstawił krótką historię japońskiej sztuki walki i zwyczajów Dalekiego Wschodu. Jak przystało na mistrza wagi ciężkiej, przeprowadził konkurs podnoszenia beczki. Panowie, którzy przystąpili do tej konkurencji wykazali się nie lada siłą, a publiczność potrafiła oklaskami docenić ich wysiłek. W tej bardzo „męskiej” konkurencji wygrał Tadeusz Fudalin /Sulęcin/. Tuż za nim sklasyfikowany został Wincenty Ciupila ze Skoczowa i Cezary Ostrowski z Krakowa.

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

fot. LUKS Bałtyk

W drugiej części prezentacji „Herosi na plaży” wystąpili znakomici polscy pięściarze: Jerzy Kulej i Maciej Zegan. Profesor Jerzy Kulej wprowadził widzów w arkana wiedzy o podstawowych elementach techniki boksu. W przystępny sposób opowiadał i demonstrował podstawowe ciosy bokserskie. W roli pojętnego ucznia wystąpił Maciej Zegan. Ponadto Maciej Zegan zademonstrował kilka ćwiczeń treningu bokserskiego, zaś widzowie rywalizowali w konkursie skoków na skakance. W konkursie tym górowały panie: wygrała Kamila Polasik z Bełchatowa przed Iwoną Rzepczyńską z Korzuchowa, zaś trzecie miejsce wywalczył Cezary Ostrowski z Krakowa.

Dziwnów: Drugi dzień sportowych zabaw z mistrzami sportu

fot. LUKS Bałtyk

Jeżeli dopisze pogoda, a na to bardzo liczymy, to jutro na plaży będzie można wziąć udział w spotkaniu z Mariuszem Czerkawskim, uczestniczyć w konkursie trójskoku i Letnim Grand Prix w narciarstwie biegowym oraz obejrzeć tricki bilardowe w wykonaniu Bogdana Wołkowskiego. W razie niepogody organizatorzy zadbają o inne atrakcje.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■