Zespoły rywalizowały ze sobą o nagrodę festiwalu. W sobotę o godzinie 21 zaplanowano ukraińską biesiadę pod gwiazdami. W niedzielę odbędą się warsztaty muzyczne na hali widowiskowo-sportowej.
fot. Wojtek Basałygo
Od soboty w Kamieniu Pomorskim odbywa się Festiwal Kultury Ludowej. Zespoły ludowe występują w amfiteatrze. Przez całą sobotę ze sceny przygrywały w pięknych ludowych strojach kapele z całej Polski. Barwny folklorystyczny festiwal potrwa do niedzieli.
Zespoły rywalizowały ze sobą o nagrodę festiwalu. W sobotę o godzinie 21 zaplanowano ukraińską biesiadę pod gwiazdami. W niedzielę odbędą się warsztaty muzyczne na hali widowiskowo-sportowej.
fot. Wojtek Basałygo
Historia Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej ma swój początek w roku 1996. Autorem pomysłu zorganizowania tego rodzaju festiwalu jest mieszkaniec Kamienia Pomorskiego pan Jan Iwaszczyszyn - instruktor zespołów ludowych, autor wielu pieśni ludowych oraz dr Bogdan Matławski - etnomuzykolog, folklorysta, autor pierwszego naukowego opracowania dotyczącego muzycznej kultury ludowej Pomorza Zachodniego.
Celem festiwalu jest odkrywanie i ukazywanie kultury ludowej, tworzonej przez pokolenia pochodzące z ludności napływowej wywodzącej się ze wschodnich regionów przedwojennej Polski.
Kliknij tu, aby zobaczyć fotorelację z festiwalu!
To tym bardziej jest podwójny problem kto nad kim sprawuje nadzór. Dr Matławski wyraźnie skierował uwagi w tym temacie podczas omawiania w kierunku organizatora na samym wstępie. pozostaje pytanie kto strzelił gola do własnej bramki.
Do P. Krysi: tak dla wiadomości to jury a nie organizatorzy przesłuchują i wybierają zespoły, które będą brały udział w Festiwalu!!
do[IP: 87.205.50.***] 3, 4 razy to nie parę lat? poza tym wielkie halo powinno być o to, że już ich nie ma i dlaczego.
Wydaje mi się, że ten festiwal z roku na rok upada. Tak jak potraktowano zespół Tkaczy z Moszczenicy to w głowie się nie mieści. Gdzie organizatorzy byli przy kwalifikacji zespołów. Dopiero jury im zwróciło uwagę, że nie jest to zgodne z regulaminem. Przyjechali pokazali klasę i" pocałujta w. .. wujta" poprostu nikt nie czytał tych zgłoszeń. W przyszłym roku to zaśpiewają zespoły już pod pawilonem 3x3 m gdyż co roku scena jest mniejsza. Uważam, że zespoły rodzime w takim festiwalu nie powinny brać udział w części konkursowej tylko w biesiadzie, na co zwrócił delikatnie uwagę jeden z członków jury w niedzielę. dekoracja cienka prosto ze sklepu dla działkowicza. Gdzie praca ludzi kultury? jedynie te dwie lalki są naturalne.
w fotorelacjach jest fajna babcia(sympatyczna) jest sporo obcych gości lecz brakuje niestety zdjęć naszych, kamieńskich zespołów.
od kiedy to wikingowie co roku przyjeżdzali?? byli może ze trzy cztery razy i wielkie halo...
do gość • Poniedziałek [01.08.2011, 05:09] • [IP: 89.79.51.**] zgadzam się, gdzie są wikingowie, którzy tu co roku przypływali, ? to była naprawde fajna impreza, coś nowego i innego niż cała reszta odgrzewanych kotletów.
Impreza sympatyczna, miła, pozytywna, wesoła i radosna, - dla ludzi jak wyżej. Jestem pewny, że dzisiejsi przeciwnicy takiej muzyki kiedyś ją docenią i uznają jej nieprzemijającą wartość. Upływające życie najlepiej koryguje gusta i upodobania - muzyczne również. Festiwal prowadzony świetnie. Sceneria wymarzona. Poziom artystyczny wykonawców poza małym wyjątkiem, - b a r d z o w y s o k i. Pozdrawiam wszystkich miłośników i przeciwników.
super impreza prosimy o więcej...pozdrawiamy mieszkanki Kamienia Pomorskiego
Precz z brudasami!!
a gdzie wikingowie? co roku przypływali i było naprawdę fajnie, a teraz co?
Jestem mieszkanką Ostromic, bardzo mi się podobało. Piosenka pt." Nasze Ostromice" zespołu " Ostromice Kapela" była najpiękniejsza." Bąbelki z Ostromic" dodały uroku całej oprawie. Pozdrawiam!
było bardzo fajnie najładniej śpiewali ostromice kapela
Fajowo było, z przytupem - hej!:)
Co paskudne biesiada
Mieszkam w sanatorium w Mieszku i byłem zobaczyć w sobotę śpiew zespołów ludowych. Byłem pod wrażeniem jak może się widownia bawić. Jest to na pewno jest duża zasługa pani która prowadziła. Tak mi się to spodobało, że poszedłem z kolegą z pokoju również w niedzielę. Fajne miejsce bo przy zalewie, ładna pogoda. Super. Pozdrowienia dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego
na pewno znowu STAWIANKI jak zawsze.Czy nie czas skończyć z tym, jest wiele lepszych zespołów
Trzeba wyjątkowo niewidzącym żeby nie zauważyć plakatów na mieście. Albo wyjątkowo wrednym i złośliwym żeby pisać tekst o braku informacji nad plakatem który informuje o festiwalu i jest na portalu od dawna.
szkoda tylko, że tak późno o tym informujecie. Jak zawsze organizatorzy zapomnieli odpowiednio wcześniej nas (mieszkańców i gości Kamienia)powiadomić !!
dajcie spokój nie każdy to lubi byłam niedaleko na kawie i słuchać nie mogłam nie cierpie tej MUZYCZKI
piekne zdjecia;RADOSNE.
fajna impra, dużo ludzi, fajna nuta...
dzisiaj była super ! zabawa i pogoda do końca dopisała ! byłam tam do końca ! więcej powinno być w Kamieniu imprez !! w końcu to miasto rozrywkowe !! dużo ludzi tu przybywa ! dzięki za wspaniałą zabawę !! Ala
mile wspomnienia:)
O matko !! Ortografia się kłania :))