POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [01.11.2021, 07:48:40] • Powiat Kamieński

Sam na sam z… pustką

Sam na sam z… pustką

autor: encierro( fot. stock.adobe.com/pl )

„Jeżeli życie jest nicią - można przeciąć tę nić, i odpłynąć na obłoku niby na srebrnej tratwie... Ach, jak łatwo, ach, jak łatwo byłoby żyć, gdyby nie żyć było jeszcze łatwiej!”

Te słowa, fragment wiersza Jana Brzechwy pt „Dzień Zaduszny”, trzepocą się dziś w niejednej głowie niczym skrzydełka ćmy krążącej nad płomieniem świecy. Tysiące takich płomieni rozświetla jesienne mroki. A każdy, niczym rozbudzony GPS wskazuje drogę do wspomnień.

Ten oznaczony blaskiem szlak jest niczym tor podejściowy do portu. Bo szukając mogiły ojca, matki, dziadka, przyjaciela jesteśmy jak marynarz wypatrujący promieni morskiej latarni. Mapa nie pomoże jeśli nie dostrzeżemy światła. Tak i ten dzień… nie jest po to by szukać ciemności, by zaszywać się w czarnej dziurze żałoby. To promyk nadziei wzbudzony wspomnieniem jej uśmiechu, to żarem jego lodowatej dłoni, którą gładziliśmy na pożegnanie.

Ziemia skrywa nie tylko wspomnienie tych dobrych chwil. Czasami przywołać pamięć może znaczyć tyle co wywołać demona. Ale dziś mamy moc by zwyciężyć złego bo ten zawsze boi się światła. Nie żałujmy więc woskowych latarni! Niech płoną i wypłoszą ciemność nocy, rozświetlając mroczne zakamarki serc, zbyt pamiętliwych… .

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [01.11.2021, 20:03:18] • [IP: 45.88.96.**]

Kogo interesuje kontakt z osobami, które zmienily wymiar to np. youtube aron jasnowidz moze pomoc w kontakcie z duszami. Kontakt skype: gtiwan albo fraza" aron diagnosta kontakt" w google.

Gość • Poniedziałek [01.11.2021, 15:38:02] • [IP: 5.173.152.***]

Kto sam na sam z pustka. W karmelu zawsze trochę ludzi i w krakowie tez ;d

Gość • Poniedziałek [01.11.2021, 08:54:52] • [IP: 31.60.86.***]

Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 1 Tesaloniczan 4, 13-14

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■