POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [11.07.2021, 17:05:30] • Międzyzdroje

Zapowiedź koncertu As SAI Trio – Wtorki Klasyczne w Parku Chopina

Zapowiedź koncertu As SAI Trio – Wtorki Klasyczne w Parku Chopina

fot. Organizator

Już w najbliższy wtorek, 13 lipca, godz. 18.00 zapraszamy do Parku Chopina na wspaniałą ucztę muzyczną !

Wystąpią znakomite artystki, laureatki wielu prestiżowych nagród i międzynarodowych konkursów!

S ławomira Wilga - skrzypce
A nna Banaś - wiolonczela
I zabela Wilga - fortepian

As-SAI Trio swoją muzyczną przygodę rozpoczęło w murach Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu.
Obecnie jako wykładowczynie, związane są z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Laureatki wielu konkursów muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą między innymi Konkursu Kameralnego “Soroptimist” Italia w Bolzano, Międzynarodowego Konkursu Kameralnego Luigi Zanuccoli we Włoszech, I Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach czy Międzynarodowego Turnieju Kameralnego w 3 odsłonach w Bydgoszczy.

Prezentowały się podczas festiwali muzycznych występując nie tylko w Europie (Polsce, Anglii, Hiszpanii, Białorusi, Włoszech, Luksemburgu, Norwegii i Niemczech), ale także w Azji, Kanadzie, Afryce, czy Ameryce Południowej. Wielokrotnie współpracowały z orkiestrami w Polsce i za granicą (m.in. z NOSPRem, Sinfoniettą Cracovią, Orquesta Filarmonica de Loja, Orquesta Filarmonica de Cuenca, Orchestra d’archi “Cittá di Fondi”, Filharmonia Pomorską, Cameratą Bydgostiensis, Filharmonią Łódzką, Śląską, Zabrzańską, Świętokrzyską, Kaliską, orkiestrą kameralną Polish Camerata, Państwową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Akademii Muzycznej w Łodzi, z norweską orkiestrą kameralną Telemark, orkiestrą kameralną Primuz, Baltic Neopolis Orchestra oraz wiele innych).

Za swoje dotychczasowe osiągnięcia zostały docenione takimi nagrodami jak Stypendium “Młoda Polska”, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji YAMAHA, Davey Prize, Nagroda Specjalna Marszałka Woj. Łódzkiego za osiągnięcia muzyczne, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bytom, Nagroda Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w nauce, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, Nagroda Specjalna „Wena”.

Podczas różnych kursów, miały okazję pracować pod okiem wybitnych pedagogów z całego świata m.in: z prof. Andrzejem Jasińskim, Rohanem de Saram, Aleksiejem Orłowieckim, Łukaszem Błaszczykiem, Wolfgangem Mehlornem, Maximem Rysanovem, Borisem Brovtsynem, Niklasem Schmidtem, Arto Norasem, Carlo Palese, Marią Szwajger-Kułakowską, Andres Diaz, Desmond Hoebig, Norman Fisher, Na Mula, John Kadz, David Moroz.
As-Sai Piano Trio jest regularnie zapraszane do prowadzenia Masterclassów we Włoszech i Polsce.

Nagrody

I Nagroda
International Moscow Music Competition
Tytuł MISTRZA
VIII Turniej Kameralny w trzech odsłonach, Bydgoszcz
I Nagroda
Rocky Mountain Ensemble Competition, Toronto, Canada
II Nagroda
Iscart International Music Competition, Lugano, Szwajcaria
III Nagroda
III Międzynarodowy Konkurs Muzyczny OPUS 2021, Kraków, Polska
I Nagroda
The King's Peak International Music Competition, USA
I Nagroda
World Open Online Music Competition, Serbia
I Nagroda
Danubia Talents "Wiener Klassiker" 2021, Węgry
I Nagroda
I International Online Instrumental Performance Competition, Polska
I Nagroda
International Art Media Contest, Hiszpania

Sławomira Wilga swoją przygodę ze skrzypcami rozpoczęła w wieku 7 lat w OSM w Bytomiu. W 2018 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Łukasza Błaszczyka.

Obecnie jest asystentką w Katedrze Instrumentów Smyczkowych. Swoje umiejętności nabywała podczas wielu międzynarodowych festiwali i warsztatów muzycznych w Europie i Afryce pod okiem wybitnych artystów m.in. Zakhara Brona, Andreja Bielowa, Borisa Brovtsyna, Bartłomieja Nizioła, Katalin Kokas, Barnabasa Kelemena, Faridy Bacharovej, czy Maxima Rysanova.

Udział w wielu projektach orkiestrowych, m.in. w roli koncertmistrza i prowadzącego drugich skrzypiec (np. podczas International Youth Orchestra Lutosławski w Szczecinie, Chamber Festival w Stellenbosch w RPA).
Stała współpraca z orkiestrą Baltic Neopolis Orchestra.

Okazja koncertowania z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą – koncerty solowe z towarzyszeniem takich orkiestr kameralnych i symfonicznych jak: NOSPR, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Pomorska, Camerata Bydgostiensis, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Śląska, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Kaliska, orkiestra kameralna Baltic Neopolis, orkiestra kameralna Polish Camerata, Państwowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, orkiestra smyczkowa Primuz, norweska orkiestra kameralna Telemark.

Dokonanie nagrań archiwalnych koncertu skrzypcowego Mieczysława Karłowicza oraz Poeme Ernesta Chaussona z towarzyszeniem NOSPRu dla Polskiego Radia w 2019 roku.

OSIĄGNIĘCIA:

• Stypendium "Młoda Polska" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020)
• Wyróżnienie oraz Nagroda specjalna im. Stanisława Kawalli – VI Międzynarodowy Konkurs Solowy im. Tadeusza Wrońskiego, Warszawa (2020)
• II Nagroda – XVII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy Luigi Zanuccoli we Włoszech (2019)
• Dyplom Primuz in Artibus dla najlepszych absolwentów (2019)
• I Nagroda - I Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018)
• Nagroda Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie (2018)
• Grand Prix - Music Festival & Masterclass, Piła (2017)
• III Nagroda - XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. M.Spisaka, Dąbrowa Górnicza (2017)
• Nagroda Davey Prize za wybitne osiągnięcia (2017)
• pólfinalistka – 55. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Beethovenowski, Hradec, Czechy (2017)
• Stypendium Fundacji YAMAHA (2016)
• I Nagroda – I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Bacewicz, Łódź (2015)
• IV nagroda – IX Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Zdzisława Jahnkego, Poznań (2015)
• III Nagroda – XVII Międzynarodowy Konkurs Kameralny Luigi Zanuccoli, Włochy (2019)
• Wyróżnienie – XX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, Łódź (2019)
• I Nagroda – I Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Kameralnych, Bydgoszcz (2018) – koncertmistrz
• I Nagroda - III Międzynarodowy Turniej Kameralny, Bydgoszcz (2017)
• II Nagroda – XIX Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, Łódź (2016)

Izabela Wilga urodziła się w 1994 r. W 2018 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo i adt dra Piotra Banasika oraz w klasie kameralistyki prof. Grzegorza Biegasa, pod którego kierunkiem ukończyła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki. Izabela koncertuje jako solistka i kameralistka, brała udział w wielu konkursach pianistycznych i kameralnych, na których otrzymała nagrody, m.in.:
• III nagroda na XX Międzynarodowym Konkursie im. Jana Sebastiana Bacha w Gorzowie Wielkopolskim,
• III miejsce w II Międzyuczelnianym Konkursie Duetów Fortepianowo-Instrumentalnych w Katowicach (w duecie z Sławomirą Wilgą),
• Wyróżnienie na Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w 3 odsłonach w Bydgoszczy,
• III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Luigi Zanuccoli we Włoszech w kategorii kameralnej wraz z siostrą Sławomirą Wilgą.

Wielokrotnie na Konkursach Muzycznych występowała również w roli akompaniatora, m.in. otrzymała nagrodę dla wyróżniającego się pianisty-akompaniatora na XI Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, czy XVII Międzynarodowym Konkursie „Pro Bohemia” w Ostrawie i wiele innych.

Izabela brała również udział w festiwalach muzycznych m.in. Festiwal na Grochowskiej, Emanacje, Skrzypce pod żaglami czy Żywieckie Suwakowanie. Izabela uczestniczyła również w wielu kursach pianistycznych, na których współpracowała z takimi pianistami jak: Andrzej Jasiński, Aleksiej Orłowiecki, Wojciech Kocyan, Wojciech Świtała, Witold Holtz, Carlo Palese, Maria Szwajger-Kułakowska czy Waldemar Wojtal.

W programie:

Apolinary Kątski
- Fantazja na temat z Opery „ Łucja z Lammermooru” op. 2,
- Mazurek op. 4
- Słowik op. 22
Karol Kątski
- Mazurek op. 29
- Fantazja koncertująca na temat z Opery „Lunatyczka” na skrzypce, wiolonczelę i fortepian

Paul Schoenfield - Cafe Music na trio fortepianowe


Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach


www.mdkmiedzyzdroje.com
www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Prawie dwie godziny trwały utrudnienia spowodowane kolizją w tunelu w Świnoujściu. Stała przeprawa została ponownie uruchomiona o godz. 17.15. Do zdarzenia drogowego doszło 11 września o godz. 15.25. Z nieustalonych dotąd przyczyn wewnątrz tunelu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nikt nie został ranny ■ Świnoujśie: 11 września o godz. 15.25 doszło do kolizji w tunelu. Na miejscu są służby ratunkowe. Tunel jest tymczasowo zamknięty. Kierowcy powinni kierować się na przeprawę promów Bielik oraz Karsibór ■ W sobotę popołudniu na Zalewie Szczecińskim, na wodzie pojawił się niecodzienny gość - mały samolot, który z przyczyn technicznych, a może i przez złośliwość losu, musiał awaryjnie lądować na tafli zalewu. Czyżby to brak paliwa, a może drobna awaria? ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ Do 3 czerwca płatnicy powinni zweryfikować, podpisać i odesłać przez PUE ZUS wniosek o zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne. 20 maja minął termin rozliczenia składki zdrowotnej za 2023 rok. Ten obowiązek miały osoby prowadzące pozarolniczą działalność, które w ubiegłym roku podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu i były opodatkowane podatkiem liniowym, skalą podatkową lub ryczałtem ewidencjonowanym. Roczne rozliczenie musieli też sporządzić płatnicy składek, którzy zaczęli prowadzić działalność od stycznia 2024 r. i opłacali podatek na zasadach ogólnych. Jeśli z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej wyszła nadpłata, a płatnik nie ma zaległości składkowych, ani nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczeń społecznych, to na jego profilu na PUE ZUS został przygotowany wniosek (RZS-R) o zwrot nadpłaty (w dokumentach roboczych). Wniosek należy zweryfikować, podpisać i odesłać przez PUE do 3 czerwca. Wtedy najpóźniej do 1 sierpnia ZUS przekaże nadpłatę na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek. Gdy przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty, ZUS rozliczy ją na koncie płatnika najpóźniej do końca tego roku. Jeżeli z rozliczenia wynikła niedopłata, to płatnik musiał uregulować ją wraz ze składką za kwiecień jednym przelewem do 20 maja na swój indywidualny numer rachunku składkowego (NRS). ■ Wściekły lis w Lubinie: Ostrzeżenie dla mieszkańców. Na terenie pustostanu przy ulicy Głównej 28, 30 w Lubinie może przebywać wściekły lis. Zgłoszenia od mieszkańców sugerują, że zwierzę wykazuje niepokojące objawy, charakterystyczne dla wścieklizny. Według relacji świadków, lis zaobserwowany na niezamieszkałej posesji wykazuje agresywne zachowanie. Atakuje psa przez siatkę ogrodzeniową, wydając przy tym dziwne, charczące odgłosy. Zwierzę szczerzy zęby i rzuca się na ogrodzenie, próbując dostać się do psa. Co więcej, gdy właściciel psa zbliżył się do miejsca zdarzenia, lis nie wykazał strachu przed człowiekiem. Zamiast tego, ponownie zaatakował ogrodzenie. Brak naturalnego lęku przed ludźmi i agresywne zachowanie to typowe symptomy wścieklizny. Jest to niebezpieczna choroba zakaźna, która może być śmiertelna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. W związku z tym incydentem, mieszkańcy okolicznych domów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz natychmiastowe zgłoszenie podobnych przypadków odpowiednim służbom ■ Obchodziliśmy Dzień Strażaka, święto, które jest hołdem dla niezwykłej odwagi i poświęcenia tych, którzy codziennie stawiają czoła ogniu i niebezpieczeństwom. Strażacy są nie tylko nieustraszeni w walce z płomieniami, ale także pierwszymi, którzy pojawiają się na miejscach wypadków, katastrof naturalnych i innych ekstremalnych sytuacji. Ich praca to nie tylko zawód, ale misja, którą wykonują z niezachwianą determinacją i odwagą ■ Zarząd Powiatu w Kamieniu Pomorskim uprzejmie informuje, iż został ogłoszony konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać do dnia 15 kwietnia 2024 roku ■