POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.07.2021, 15:48:59] • Międzyzdroje

Klasyczne Wtorki w Międzyzdrojach

Klasyczne Wtorki w Międzyzdrojach

fot. Organizator

W Międzyzdrojach rozpoczął się letni sezon artystyczny. Po ubiegłorocznym sukcesie cyklu koncertów muzyki klasycznej w Parku Chopina, cieszących się dużym zainteresowaniem publiczności, Międzynarodowy Dom Kultury kontynuuje wtorki klasyczne. 6 lipca odbył się pierwszy koncert najpiękniejszych perełek muzyki wokalnej, słynnych arii z oper i operetek.

Wystąpiły już znane międzyzdrojskim słuchaczom artystki:
Barbara Żarnowiecka – sopran, od września 2017 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. Śpiewaczka ma za sobą wieloletnią karierę artystyczną, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Aleksandra Przybyła - sopran
Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.

Karolina Bałdyga - mezzosopran
Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.

Klasyczne Wtorki w Międzyzdrojach

fot. Organizator

Akompaniowała śpiewaczkom Olga Bilas- absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.

Olha Verheles – sopran, studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki
w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej,
Maja Melchinkiewicz – mezzosopran, laureatka II nagrody w konkursie Nouvelles Etoiles International Online Music Competition, w kategorii dla wokalistów (śpiew klasyczny), studentka na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.

Śpiew to odpoczynek dla duszy i początek pokoju - z całą pewnością tego doświadczyli nasi słuchacze.

13 lipca o 18.00 we wtorek zapraszamy na kolejny koncert do Parku Chopina, życząc wspaniałych muzycznych wrażeń!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach


www.mdkmiedzyzdroje.com
www.facebook.com/mdkmiedzyzdroje


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [08.07.2021, 12:19:59] • [IP: 5.173.8.**]

Pani na zdjęciu śpiewała przepięknie

Gość • Czwartek [08.07.2021, 08:56:21] • [IP: 178.238.241.**]

Super pomysł na takie koncerty

Gość • Środa [07.07.2021, 18:13:58] • [IP: 95.41.255.***]

Przepiękny koncert

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■