POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [22.05.2021, 10:51:17] • Kamień Pomorski

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

fot. Organizator

W dniu 19.05.2021 odbyły się 2 warsztaty kreatywne projektu pt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu” finansowane z programu „Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski” realizowane przez Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim.

Celem projektu "Eko obrazy wymalowane na jedwabiu." była integracja i aktywizacja osób w wieku emerytalnym i młodzieży, rozwój Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim , promowanie wolontariatu wśród seniorów, postaw proekologicznych i prospołecznych oraz budowanie i wzmacnianie więzi pomiędzy seniorami, a młodzieżą na terenie na terenie powiatu kamieńskiego poprzez naukę malowania na jedwabiu i organizację wystawy internetowej. Odbyła się pogadanka dot. świadomego wyboru materiałów ekologicznych, by chronić środowisko.

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

fot. Organizator

Warsztaty realizowane były w Kamieńskim Domu Kultury. W warsztatach wzięło udział 20 mieszkanek( 2 warsztaty) powiatu kamieńskiego - głównie emeryci, renciści i osoby bezrobotne, młodzież. Warsztaty były bardzo potrzebne po okresie izolacji w czasie pandemii. Wspólne tworzenie rękodzieła to zajęcie integrujące i inspirujące dla uczestniczek, wymiana doświadczeń, wzajemne wspieranie się, możliwość wyjścia z domu, integracja społeczna i zdrowotna a dla wolontariuszek to nowe doświadczenia. To rodzaj arteterapii, w trakcie której skupiamy się na procesie tworzenia, relaksujemy, odprężamy, zwiększamy koncentrację. To również możliwość poznania innych osób oraz siebie od strony artystycznej. W wyniku realizacji projektu seniorom przekazana została wiedza praktyczna, a projekt przyczynił się do aktywizacji i integracji osób w wieku emerytalnym, bezrobotnych oraz emerytów i rencistów.

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

fot. Organizator

Projekt miał korzystny wpływ na rozwój Stowarzyszenia, zdobycie nowych doświadczeń oraz wolontariatu, uczestniczki zwiększyły swoje umiejętności w zakresie malowania na jedwabiu oraz swoje możliwości zarobkowe
Ekologia to ważny temat, a obecne czasy pokazały jak bardzo wszyscy chcemy kontaktu z naturą. Obrazy na jedwabiu wyrażają w 100% nasze potrzeby i to co nam w duszy gra.

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

fot. Organizator

Zapraszamy Państwa na wystawę on - line na stronie www.utwkamienpom.pl (zakładka wydarzenia – 2020/2021) do oglądania pięknych prac uczestniczek warsztatów „ Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”.

Projekt „Eko obrazy wymalowane na jedwabiu”

fot. Organizator

#PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Silk Station
Dorota Kowalczyk, MBA, artecoach
tel +48 535838889
fb www.facebook.com/silkstatio
ig silkstatio
www.silkstation.pl

SUTW Kamień Pom.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■