POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.01.2021, 11:37:51] • Szczecin

Ferie online z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie

Ferie online z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie

Zdjęcie pochodzi z archiwum Wojciecha Nawrockiego, podróżnika i fotografa podwodnego - gospodarza spotkań online pierwszego tygodnia ferii z Zamkiem( fot. Organizator )

Spotkania online dla dzieci i młodzieży z Wojciechem Nawrockim, podróżnikiem i fotografem podwodnym - to propozycja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na pierwszy tydzień ferii zimowych.

Cykl krótkich filmów, podczas których Wojciech Nawrocki opowie historię swojej niezwykłej wyprawy na Antarktykę dostępny będzie już od poniedziałku 4 stycznia 2021r. na stronie zamek.szczecin.pl oraz zamkowych Facebooku www.facebook.com/zamek.szczecin i kanale na YouTube www.youtube.com/user/zkpszczecin.

Filmowo-fotograficzna opowieść wciągnie młodych widzów w wir przygody, ukazując różne oblicza krainy wiecznego lodu oraz nieprzetarte szlaki i miejsca, w których nie gościł przedtem żaden człowiek. Prowadzący przybliży także tajniki żeglarstwa. Wytłumaczy i pokaże, na czym polega przyrodnicza i podwodna fotografia. Zaprezentuje niezwykłe zdjęcia, wykonane podczas wyprawy. Przedstawi gatunki zwierząt żyjących na Antarktydzie i w wodach Oceanu Południowego.

Gościem wirtualnych spotkań będzie także Piotr Kuźniar, płetwonurek, przyrodnik, entuzjasta rejsów polarnych, który jako kapitan Jachtu Selma Expeditions ustanowił żeglarski i morski rekord świata, dopływając najdalej na południe.

Wojciech Nawrocki to fotograf, przyrodnik, podróżnik i płetwonurek. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Laureat 41. Pomorskich Spotkań z Diaporamą.

Plan emisji spotkań z Wojciechem Nawrockim:
4 stycznia (poniedziałek), godz. 14:00 - odc.1, Projekt Antarktyka
5 stycznia (wtorek), godz. 14:00 - odc.2, Antarktyka - żeglarskie opowieści
6 stycznia (środa), godz. 14:00 - odc.3, Podwodna Antarktyka – obrazy z dna końca świata
8 stycznia (piątek), godz. 14:00 - odc. 4, Antarktyka i jej bioróżnorodność

W kolejnym tygodniu ferii Zamek zaprasza na wirtualne warsztaty rękodzielnicze „Zrób to sam". Zajęcia poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka, która przedstawi różnorodne formy pracy z tkaniną, pokaże tajniki tworzenia eko-gadżetów, zaprezentuje etapy tworzenia i dekoracji makiety zamku. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, jak krok po kroku stworzyć ciekawe prace we własnym domu.

Aleksandra Gisges-Dalecka jest projektantką artystycznej odzieży, reżyserką sztuk teatralnych, animatorką kultury, scenografką i scenarzystką. Jako instruktorka zajęć plastyczno-rękodzielniczych, cieszy się dużym uznaniem ze strony najmłodszych uczestników zamkowych warsztatów

Emisja warsztatów zaplanowana jest na:
11 stycznia (poniedziałek), godz.14:00 odc. 1
13 stycznia (środa), godz.14:00 odc. 2
15 stycznia (piątek), godz.14:00 odc. 3

Obecnie w wirtualnej ofercie Zamku znajdziemy także takie propozycje jak:
JAN BOCIĄGA. KOLOR I GEOMETRIA – wirtualna odsłona wystawy z okazji 60-lecia pracy twórczej. Artysta tworzy głównie abstrakcyjne pejzaże o dynamicznie przecinających się liniach i plamach barwnych, łącząc je w mgielne, świetliste akordy.

GALERIA Z GRYFEM - wirtualna galeria Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prezentowane są w niej dzieła, na które składają się niedostępne na co dzień eksponaty z zamkowej kolekcji, dotyczące Księstwa Pomorskiego, rodu Gryfitów oraz historii zamku, Szczecina i Pomorza.

ZAGADKOWY ZAMEK - propozycja dla tych, którzy lubią odkrywać tajemnice, rozwiązywać zagadki i poszukiwać dróg wyjścia. To wspólne odkrywanie online ciekawych historii związanych nie tylko z samym zamkiem, ale również przedmiotami, które skrywają się w jego wnętrzu.
ZAMKOWE OPOWIEŚCI - cykl krótkich filmów prezentujących interesujące historie związane z Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zwiedzamy Zamek online razem z nadwornym błaznem Mikołajem, w rolę którego wcielił się Tomasz Wieczorek, przewodnik zamkowy i kierownik Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.
ZAMKOWE SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIĄ – podczas których Michał Kawecki - twórca i gospodarz cyklu, analizuje problemy społeczne, jakie wywołała pandemia i dzieli się z widzami poradami, jak przetrwać ten trudny czas.

Materiały znajdują się na stronie: zamek.szczecin.pl

Mimo obostrzeń związanych z pandemią, dla zwiedzających dostępne są zamkowe dziedzińce (codziennie w godz. 6.00 – 23.00). Prócz magicznej świątecznej iluminacji znajdziemy tam:
·Wystawę Richarda Hessa - KREACJE INTYMNOŚCI
·Makietę Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.


Maria Witkowska
Specjalista. ds. Promocji i Marketingu
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Informujemy, że w dniu 23 stycznia 2025 roku (czwartek) firma MAMMO-MED Sp. z o.o. z Gdańska, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi przeprowadzi w Dziwnowie bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus, będzie stał w tym dniu na parkingu przy Szkole Podstawowej (w osi ulicy Reymonta) od godziny 9.00. Bezpłatne badania obejmują Panie od 45 do 74 roku życia. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerami telefonów: 61 222 37 00, 583 257 602. ■ W gminie Wolin, w miejscowości Troszynek, doszło do wycinki zdrowego, stuletniego drzewa. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców, którzy zastanawiają się, dlaczego doszło do usunięcia drzewa, które nie stanowiło żadnego zagrożenia. Mieszkańcy Troszynka są oburzeni wycinką imponującego drzewa, które przez lata było ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Drzewo, które nie wykazywało oznak chorób ani zagrożenia dla bezpieczeństwa, zostało wycięte, co wywołało pytania o zasadność i legalność tej decyzji ■