Gmina Wolin ma zawartą umowę z Celowym Związkiem Gmin RXXI, który obsługuje Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Słajsinie. Zgodnie z tą umową, przekazuje tam zebrane z terenu gminy wszystkie odpady komunalne oraz biodegradowalne.
- Zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji odbywa się w wydzielonej wewnątrz sortowni instalacji do biologicznego przetwarzania odpadów – informuje sekretarz gminy Wolin Ewa Deląg. - Umożliwia ona ich biostabilizację w systemie NOVAKOMP (stabilizacja tlenowa bioodpadów).
Od 1 stycznia do 30 maja tego roku w gminie zebrano łącznie 160,5 Mg (ton) odpadów biodegradowalnych. Byłoby więcej, ale…
- Na terenie naszej gminy co najmniej 50 procent mieszkańców zadeklarowało, że posiada kompostowniki na swoich nieruchomościach i nie oddają oni odpadów biodegradowalnych – przekazała nam pani sekretarz.
Chyba u ciebie.
Turysta dają jako posiłki i kasuja za to 100 zł od osoby
Jak ktoś nie potrzebuje to po co ma to robić jak wywożą do firmy i przerabiają to. Pod pomidory można też coś kupić, nie każdy ma czas się bawić. Chyba, że to obierki marakuji to szkoda i warto uświęcić ogródek.
Deklaracja owszem a bioodpady za płot, do lasu lub w pole gł. skoszona trawa, gałęzie z żywopłotów, suche choinki i rośliny. Ot i segregacja!
Tylko 50 %? A reszta co obierki do wora i precz. Przecież każdy kto ma kawałek podwórka znajdzie 0, 5 metra na odpady zielone, po czasie zgniłe. I można potem pod pomidory.