Dotychczas niedostępne przestrzenie otwierają się dla spragnionych spacerów, oraz przebywania na łonie natury. I choć w komunikatach głośno mówi się przede wszystkim o parkach i lasach – to dla mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów i innych nadmorskich miejscowości najważniejsze jest, że także plaże, bulwary i promenady będą już dostępne, choć wychodzimy wszędzie oczywiście w maseczkach!
Wśród najważniejszych zmian jest otwarcie parków, lasów i innych terenów zielonych. Wciąż zamknięte będą ogrody zoologiczne i place zabaw, a na terenie lasów nie będzie można korzystać w miejsc małej infrastruktury wiat i miejsc biwakowania.
Kolejne zmiany dotyczą sklepów, do których wejdzie więcej osób. Limit zostanie zwiększony do 4 klientów na jedno stanowisko kasowe. Chyba że sklep ma powyżej 100 metrów kwadratowych, wtedy limit to jedna osoba na 15 metrów. Godziny dla seniorów pozostają, ale tylko od poniedziałku do piątku. Niezmiennie osoby powyżej 65 roku życia będą miały do dyspozycji sklepy od godziny 10 do 12.
Niezależnie od zmian, które zaczną obowiązywać od dzisiaj - nadal w naszym kraju będą obowiązywać następujące restrykcje:
* W miejscach publicznych musimy zakrywać usta i nos
* Piesi muszą zachować między sobą odstęp 2 m
* Środkami transportu publicznego może podróżować maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Przykładowo, jeśli w autobusie jest 20 siedzeń, może nim jechać 10 osób
* Zamknięte nadal będą bary, restauracje, hotele, teatry, kina, muzea i filharmonie
* Zamknięte pozostają salony fryzjerskie, kosmetyczne i tatuażu oraz siłownie i baseny
* Zamknięte będą sklepy w centrach handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii czy aptek)
* Zamknięte pozostają sanatoria
* Nie będzie można prowadzić rehabilitacji z wyjątkiem szczególnie ciężkich przypadków
* Wszyscy wracający z zagranicy nadal muszą przejść kwarantannę
* Nie można nadal organizować imprez, spotkań i konferencji
* W weekendy zamknięte pozostaną nadal markety budowlane
* Sklepy muszą zapewnić klientom rękawiczki ochronne i środki dezynfekujące
* Odstępy między stanowiskami pracy powinny wynosić 1,5 m
* na podstawie www.onet.pl
spacerek ze Szczecina dobrze zrobi.
Maseczka przeciw bakteryjna na wirusa to tak samo jak okulary do czytania używąć do spawania
Tylko GŁUPCY PRZYJADĄ. Mądrzy zostaną w domu.
Śpieszcie się. Otwierajcie to będziemy padać jak przysłowiowe muchy.
Teraz powinni kontrolować, żeby Szczecin się nie zjeżdżał, bo to nie czas na wycieczki po 100 km.
Za szybko zniesione ograniczenia !! Na plaże nie powinno się wchodzić, bo zaraz ludzie będą przyjeżdżać i sie grupować !
Co a pierdoły piszecie i wprowadzacie ludzi w bład, plaze sa nadal zamkniete poto aby nie zjechalo sie tu pol szczecina w weekend.