POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [23.02.2020, 02:50:25] • Polska

Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

Fot. Zbigniew Szczęch( fot. Organizator )

Polska Komisja Akredytacyjna - niezależna instytucja działającą na rzecz doskonalenia jakości kształcenia szkolnictwa wyższego w Polsce – przyznała pozytywną oceną Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie. Najwyższą z możliwych not otrzymał Wydział Informatyki ZUT za wysoką jakość kształcenia na kierunku informatyka.

Analiza raportu PKA wykazała, że Wydział Informatyki ZUT umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się podczas studiów pierwszego i drugiego stopnia.

Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

Fot. Zbigniew Szczęch( fot. Organizator )

Wydział Informatyki ZUT spełnił wszystkie 10 kryteriów. Ocenie podlegały m.in. konstrukcja i realizacja programu studiów, proces rekrutacji, sposoby weryfikacji osiąganych przez studentów efektów uczenia się, doświadczenie oraz rozwój kadry, infrastruktura i zasoby edukacyjne, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Informatyka była pierwszym kierunkiem na ZUT ocenianym według nowych zasad. Pozytywna ocena wystawiona przez zespół oceniający oznacza, że treści zawarte w raporcie samooceny w sposób merytorycznie poprawny odzwierciedlają stan faktyczny procesów kształcenia studentów na ocenianym kierunku. Kolejna ocena programowa Wydziału Informatyki ZUT nastąpi w latach 2025/2026.

Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

Fot. Zbigniew Szczęch( fot. Organizator )

Polska Komisja Akredytacyjna funkcjonuje na mocy ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 20 lipca 2018 roku. Jej zadaniem jest przedstawianie ministrowi opinii na temat spełniania warunków prowadzonych studiów na danym kierunku w kwestii poziomu nauczania, profilu kształcenia oraz związku studiów ze strategią uczelni.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■