POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [19.02.2020, 16:58:51] • Kamień Pomorski

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

Kierując się zasadą, że powtarzanie jest matką nauk, „Klub Seniora” z Kamienia Pomorskiego kolejny raz uczestniczył w spotkaniu z policjantami. Chcąc być aktywni i bezpieczni, dlatego cyklicznie biorą oni udział w prelekcjach prowadzonych przez kamieńskich mundurowych.

Poniedziałkowe popołudnie (17.02.2020 r.), upłynęło pod znakiem dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Kamieńscy seniorzy, na czele z przewodniczącą „Klubu Seniora”, panią Ireną Litwinską, nie zwalniają tempa. Jak sami mówią, uczestniczą w prelekcjach, bo jest to najlepszy sposób na zapamiętanie wszelkich niezbędnych informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

Tym razem spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Głównym celem spotkań profilaktycznych skierowanych do seniorów, jest ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw oraz innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na wyżej wymienionej grupie. W trakcie poniedziałkowego wykładu wyświetlono i szczegółowo omówiono filmy:

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

„Oszustwo na policjanta”,
„Przy bankomacie”,
„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”,
„Przemoc domowa”,
„Na szklankę wody”,
„Samotność”.

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

Na zakończenie prelekcji, w trosce o bezpieczeństwo naszych aktywnych seniorów, funkcjonariusze wręczyli im małe, ale jakże przydatne upominki - odblaskowe kamizelki i opaski. Dziękujemy za kolejne spotkanie. Do zobaczenia wkrótce.

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

Z kamieńskimi seniorami o bezpieczeństwie

fot. Policja

st. sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■