POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [06.02.2020, 15:30:55] • Golczewo

Wystawa wędrująca pt. „Portret natury” Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie

Wystawa wędrująca pt. „Portret natury” Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie

fot. golczewo.pl

Jest to piąty przystanek dla wystawy wędrującej, po wernisażu w Dziwnówku, Golczewie, Kamieniu Pomorskim i Gryficach. W dniu 04.02.2020 Pani Dyrektor Biblioteki w Nowogardzie Aneta Wysoszyńska oraz Janina Kołodzińska kurator wystawy po wprowadzeniu w tematykę wystawy zaprosiły do oglądania i indywidualnych rozmów z autorami prac.

Kolekcja składająca się z 38 prac malarskich, powstała podczas pleneru malarskiego w V Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku ( 25.08. – 01.09. 2019).

Uczestnicy z 13 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego przedstawiają swoje prace na rocznej – wędrującej wystawie. Z UTW w Golczewie: HELENA WŁODARCZYK, MARIA KLOCH, MARIANNA MICHALAK, MARIA SADŁOCHA, HALINA CHUDZICKA, JANINA KOŁODZIŃSKA,
z UTW w Gryficach – Monika Artiuch, Janina Chudy, z Kamienia Pomorskiego – Grażyna Stodulska, Wałcza – Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska, Bornego Sulinowa – Mirosława Szurlej, Anna Kasperek, Anna Nowak, Koszalina – Anna Dąbska, Wanda Zabrocka, Renata Jasiul, Maria Boczkowska, Henryka Adamczyk, Kazimiera Orlikowska, Pyrzyc – Lilia Boczkowska, Wiktoria Wiszniowska – Kijana, Gryfina - Bogusława Kryczka, Izabela Bigielmajer, Bożena Czerwonka, Teofila Laska, Jan Wysoczański, Szczecina – Alina Mikołajewska, Gabriela Bojańska, Zofia Szyszka, Dominika Odrowąż, Polic – Wanda Orda, Jolanta Gwardecka, Barlinka- Maria Jastrzębska, Jadwiga Wesołowska, Szczecinka – Zenona Baniewicz, Bożena Pawłowska, Miedzichowa – Eugeniusz Napierała. Była też okazja do promocji „Kalendarza na 2020r.” z pracami poplenerowymi, fotografiami, opisem i wierszami jako pamiątkowy dokument spotkania i tworzenia w gronie ludzi z pasją i wigorem.

W imieniu autorów prac, kuratora artystycznego pleneru - Jana Michała Szewczyka ze Szczecina, przekazujemy na pamiątkę kalendarz jako wyraz wdzięczności - Pani Dyrektor Anecie Wysoszyńskiej oraz współpracownikom za organizację wystawy i poczęstunek, za liczne przybycie Słuchaczy z UTW w Nowogardzie i zainteresowanie twórczością seniorów. Państwu Katarzynie i Piotrowi Kędzia z OW „Familijni” w Dziwnówku za współtworzenie wspólnego programu podczas Letniej Szkoły Seniora, Panu Franciszkowi Karolewskiemu za wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Wystawa dostępna 04 - 29.02.2020 w godzinach pracy Biblioteki.

Kolejny przystanek i wernisaż w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie w dniu 09.03.2020 o godzinie 17.00 – Zapraszamy!

Janina Kołodzińska – kurator pleneru, organizator autorskiego projektu „V Letnia Szkoła Seniora”

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Piątek [07.02.2020, 11:51:02] • [IP: 83.21.63.***]

Ta Pani z lewej jest wieczna słuchaczka UTW. Najwyższy czas ustąpić miejsce innej osobie.

Gość • Piątek [07.02.2020, 10:17:40] • [IP: 5.172.239.***]

Zadajecie organizatorzy wiele trudu aby wystawę w różnych miejscach prezentować, chwalić się bo to pomysł niepowtarzalny, dla autorów prac, Uniwersytetów, miejscowości wspaniała promocja, nie zrażajcie się komentarzami bo piszą ludzie którzy potrafia tylko obłędnie krytykować. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów- uczestniczka pleneru.

Gość • Piątek [07.02.2020, 09:52:19] • [IP: 83.11.162.***]

Kto ma najwięcej zdjęć na ikamien?

Ramzes III • Czwartek [06.02.2020, 20:35:59] • [IP: 83.20.250.**]

Młodszej Pani mogę zapozowac, musi dobrze wladac pedzlem że takie arcydzieła tworzy

Gość • Czwartek [06.02.2020, 17:54:42] • [IP: 83.11.76.***]

No fajnie, że wystawiacie się, ale wkoło o tym informować świat, to już obłędna autopromocja, przecież to to samo cały czas

Gość • Czwartek [06.02.2020, 16:10:54] • [IP: 83.20.250.***]

Jak portret natury? Skoro portret to podobizna osoby lub grupy osób. Oj Miodek się za głowę łapie. A może to portret XD podparty dzbanem jesieniowym. Nawet o ojczysty język już się nie dba.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■