POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [14.09.2019, 20:54:49] • zachodniopomorskie

Unikalna Dolina Dolnej Odry czeka na odkrycie

Unikalna Dolina Dolnej Odry czeka na odkrycie

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

To będzie miejsce gdzie miłośnicy przyrody zobaczą rzadkie gatunki ptaków i roślin, gdzie młodzież zdobędzie wiedzę o ekologii, gdzie zachowane zostaną różnorodne siedliska przyrodnicze. W tym wszystkim pomogą m.in. specjalne platformy obserwacyjne i wieże widokowe. Projekt Zrównoważonej turystyki w unikalnej Dolinie Dolnej Odry to szansa na zachowanie naturalnego bogactwa w jednym z ostatnich takich miejsc w Europie.

- Przyroda nie zna granic, by ją chronić łączymy nasze działania z partnerami z Niemiec. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego realizuje projekty, które nie tylko zachowują to naturalne dziedzictwo, ale również pozwolą na odkrycie tych wyjątkowych miejsc przez turystów. – wyjaśnia wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, który 11 września w Schwedt spotkał się z niemieckimi partnerami na konferencji rozpoczynającej projekt „Zrównoważonej turystyki w unikalnej Dolnie Dolnej Odry”. Była to okazja m.in. do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem prac do końca 2021 r. Do tego czasu mają powstać platforma obserwacyjna w gminie Widuchowa, wieża obserwacyjna w gminie Boleszkowice, 13 miejsc postojowych na łonie przyrody w Stolpe, Criewen, Gatow, Gartz oraz w gminach Kołbaskowo, Gryfino, Widuchowa, Cedynia, Mieszkowice i Boleszkowice.

Projekt „Tarasu Widokowego w Gminie Widuchowa”
Równie cenną wartością zadania będą kursy przewodniczek i przewodników przyrodniczych po całej Dolinie Dolnej Odry dla polskich i niemieckich grup turystów. Ponadto zostanie odnowiony moduł symulacji lotu w budynku Parku Narodowego w Criewen oraz wykonane sferyczne panoramy z lotu ptaka, które w przyszłości będą dostępne w Internecie oraz jako mobilna ekspozycja.

Partnerami wartego 2,5 mln euro projektu są Park Narodowy Dolina Dolnej Odry, polski Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i miasto Schwedt jako Partner Wiodący Projektu. Partnerami stowarzyszonymi są Stowarzyszenie Sportów Wodnych PCK Schwedt e.V. oraz MomentUM – Tourismus und Citymanagement der Region Schwedt – Nationalpark Unteres Odertal. Zadanie zostało dofinansowane w 85% (2,2 mln euro) ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach programu Interreg Va.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■