POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [19.04.2019, 08:23:15] • Powiat Kamieński

Bardzo smutny piątek, nadziei początek! Zobacz film!

Bardzo smutny piątek, nadziei początek! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

W czwartek wieczorem, dzwony i dzwonki w kościołach ustąpiły miejsca uderzeniem żałobnych drewnianych kołatek. Otwarte na oścież tabernakulum, skrywające zwykle Chrystusa w najświętszym sakramencie, zionie pustką. Te symbole towarzyszyć nam będę w oczekiwaniu na Wielkanocny poranek. Piątek to czas smutku i największej zadumy. I choć wszyscy czekamy na radosny cud to ta refleksja jest nam także potrzebna.





Cóż byłaby warta radość, której oczekujemy gdyby nie chwile przygnębienia, które poprzedzą niedzielny poranek?! Warto więc w chwilach nerwowych często przygotowań na rodzinną wizytę, krzątaninę w kuchni i kolejek do kas w sklepie przypomnieć sobie co faktycznie jest powodem dla tych wszystkich przeżyć. Wielki ciemny grób, mala lampka nadziei i słowa tych co wątpili choć... widzieli;

„A myśmy myśleli”/…./ może te słowa pozwolą nam zrozumieć, że są takie chwile, w których myślenie nie wiele pomoże, w których trzeba zdać się na serce.

Bardzo smutny piątek, nadziei początek! Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Serce… także dosłownie. Bo Wielkanoc to okazja do serdeczności, miłosierdzia, życzliwości okazywanej naszym braciom w potrzebie. To także, choć nie tylko Ci leżący u wejścia do świątyni.

Wielki Piątek. Czas zamyślenia, żałoby ale także schowanej na dnie serca nadziei. Będzie to dobra nadzieja! Przekonacie się!

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■