POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [16.04.2019, 18:45:16] • Golczewo

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współpracy

Zapraszamy organizacje pozarządowe do współpracy

fot. Organizator

W piątek, 12 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Golczewie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających w gm. Golczewo.

W wydarzeniu wzięli udział burmistrz Golczewa, przedstawiciele Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gryficach, Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Golczewie oraz przedstawiciele gminnych organizacji.

Celem spotkanie było poznanie opinii w sprawie utworzenia Centrum Obsługi Stowarzyszeń Inicjatyw Społecznych. Takie inkubatory obsługujące trzeci sektor funkcjonują głównie w dużych miastach, gdzie działa aktywnie bardzo wiele organizacji. Zadaniem tych instytucji jest głównie udostępnianie miejsc na spotkania, szkolenia, porady prawne lub księgowe, pomoc w zdobywaniu środków finansowych itp.

Pan Stefan Sitkowski Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Golczewie przedstawił wszystkim zakres działania Rady i zaprosił do aktywnej współpracy.

Ważnym wkładem do programu spotkania było wystąpienie Tomasza Aniuksztysa przedstawiciela Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gryficach. Pan Tomasz przedstawił możliwości pozyskania środków zewnętrznych na różnego rodzaju działalność i społeczne inicjatywy. Została również złożona propozycja cyklicznych spotkań pracowników z ww. punktu z przedstawicielami gminnych organizacji oraz przedsiębiorcami.

O miejscu i terminie takich spotkań zostanie Państwo już wkrótce powiadomieni.

Kontakt do Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gryficach: tel. 91 384 84 86/89, email: lpi@gryfice.pl

Dziękujemy wszystkim za obecności i zapraszamy gorąco do współpracy, a przede wszystkim do kontaktu z Gminną Radą Działalności Pożytku Publicznego w Golczewie – kontakt w tut. Urzędzie: stanowisko ds. spraw promocji i spraw społecznych tel. 91 32 25 138.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Spotkania wojewodów dla mieszkańców w każdym powiecie, scenariusze zajęć dla uczniów i seniorów oraz lekcje o bezpieczeństwie i urzędzie wojewódzkim połączone ze zwiedzaniem – wszystko po to, aby każdy w regionie wiedział, jak należy się zachować w przypadku powodzi, zatrucia wody, przerwy w dostawie prądu czy sytuacji wojennej. - Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji ustawy o Ochronie Ludności i Obronie Cywilnej – mówi wojewoda Adam Rudawski. – W ubiegłym roku przeszkoliliśmy z zakresu ustawy wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu. W tym roku zorganizujemy dla nich zajęcia przypominające, ale naszym głównym celem na najbliższe miesiące jest edukacja mieszkańców. Zależy nam, aby każdy wiedział, jak należy się zachowywać w przypadku różnego rodzaju kryzysów. Najważniejsze jest bowiem opanowanie i spokój, a te będą nam towarzyszyć tylko wtedy, kiedy będziemy mieć odpowiednią wiedzę ■