POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.04.2019, 20:59:36] • Kamień Pomorski

Kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień – złapany na gorącym uczynku przez kamieńską „drogówkę”

W środowy ranek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej 68-letniego mieszkańca Klinisk Wielkich. Okazało się, że kierował samochodem, pomimo cofnięcia mu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz odpowie za swoje postępowanie.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Kamieniu Pomorskim skupiają się na zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Systematycznie dokonują kontroli pojazdów, a także pomiaru prędkości.

W środę (10.04.2019 r.), w Kamieniu Pomorskim na ul. Gryfickiej mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej jednostki Policji, zatrzymali do kontroli 68-latka kierującego samochodem Iveco Daily. Jak się okazało, mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz mieszkaniec powiatu goleniowskiego odpowie za swoje zachowanie.

UWAGA!

Takie zachowanie stanowi naruszenie art. 180A Kodeksu karnego:

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Śliskie noce i poranki. Ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. W nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielny poranek prognozowane są oblodzenia i gołoledź na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Temperatura spadnie poniżej zera, a mokre nawierzchnie zamienią się w pułapkę. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky Sp. z o.o. wydało ostrzeżenie meteorologiczne numer 51/I/2025 obowiązujące od godz. 23:00 dnia 5 kwietnia do godz. 9:00 dnia 6 kwietnia 2025 roku. Alert dotyczy występowania oblodzeń i gołoledzi na całym obszarze województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego ■