Gmina Golczewo zaopatrywana jest w wodę z sześciu ujęć wód podziemnych. Do zbiorczej sieci wodociągowej przyłączono jest 99,9 proc. mieszkańców.
- W celu ochrony i równomiernego poboru wód głębinowych oraz zapewnienia ciągłej dostawy wody dokonano połączenia siecią wodociągową ujęć wód głębinowych: Mechowa z Golczewem i Samlinem, Kłębów Z Golczewem oraz ujęcia Kretlewo z ujęciem Niemica poprzez wybudowaną sieć wodociągową Kretlewo - Baczysław - Kozielice - Niemica - informuje Maciej Zieliński, burmistrz Golczewa. - Zatwierdzone zasoby wód głębinowych ujęć wód nie stwarzają zagrożenia ujemnego bilansu potrzeb wody zdatnej do spożycia przez ludzi i potrzeby gospodarcze a wręcz gwarantują ciągłą i nieprzerwaną dostawę wody na potrzeby własne i gospodarcze mieszkańców gminy Golczewo.
Świetnie. Tylko nikt nie zauważa problemu rozwoju sieci wodociągowej dla nowej zabudowy np. mieszkaniowej. Gmina w ogóle nie ma pomysłu na rozwój sieci (przyłączy). Uzyskanie warunków przyłączenia w miejscach nie objętych siecią wodną, graniczy z cudem. Jak ma podnosić się liczebność gminy, a tym samym jej rozwój jeżeli najprostsze inwestycje są hamowane przez brak pomysłu rozwoju ZWIKU. Panowie stwórzcie spółkę, przekażcie jej majątek, a ta w XXIw. niech przyłącza nowych odbiorców. Ucywilizujmy ten proces jak to jest w spółkach gazowych, czy energetycznych. Tam nie ma problemu płacisz i masz. W Golczewie jak masz nawet pieniądze to i tak aparat urzędniczy (czyt. beton) nie pozwoli na przeprowadzenie takiej inwestycji. Życzę rozwoju gminie i nowemu Burmistrzowi. Może się to zmieni.
W Międzyzdrojach podwojono ilość lokali w wieżowcach nie widząc deficytu na ujęciach miejskich.takie działania to przestępstwo i winno podlegać karze.