Wyobraźcie sobie, że ktoś wezwał pogotowie do swojego domu. Chory pilnie potrzebuje pomocy. Jest noc. Miejscowość tonie w ciemnościach albo słabym światłem świecą się uliczne lampy. Ale nie tylko to utrudnia ratownikom dotarcie do potrzebujących.
Na wielu budynkach nie ma numerów. Szczekają psy, budzone są przypadkowe osoby… I najważniejsze: pomoc się opóźnia. Ratownicy mogą z nią nie zdążyć.
Problemy z dotarciem pod właściwy adres mają też strażacy, policja, a nawet kurierzy. Tak jest w miejscowościach: Jatki, Ugory, Gostyniec, Redliny, Dąbrowa, Osiecze, Krzepocin, Duniewo, Krzemykowo.
Porządek postanowiła z tym zrobić Powiatowa Komenda Policji w Kamieniu Pomorskim. Działania, które mają wyeliminować problem, będą prowadzone do końca lipca.
bardzo dobra inicjatywa
Bez przesady.
Ułatwienia dla komorników...
Nie lepsza sytuacja jest w samym Kamieniu, ażeby znaleźć niektóre adresy to trzeba się nachodzić a bywa, że się nie znajdzie.
Wisełka Kołczewo Międzyzdroje Lubin i wiele innych miejscowości też powinno się skontrolować.
Brawo doskonała inicjatywa
Oznakowanie domów, jak najbardziej, powinno być jasne i czytelne, ale... gdy w danym lokalu jest pożar i domownicy są nieprzytomni, kto wzywa straż? Sąsiad, więc naprowadzi ratowników do danego miejsca. Kiedy jeden z domowników potrzebuje pomocy lekarskiej(pogotowia) wzywa rodzina i także naprowadza na właściwy adres. Kurier ma podany numer kontaktowy do odbiorcy i ma obowiązek przed dostarczeniem przesyłki skontaktować się z odbiorcą, który poinformuje go, w którym miejscu odbierze przesyłkę. Argumentacja bzdurna, wystarczyłoby przytoczyć przepis o obowiązkowym oznaczeniu budynkuZgodnie z art. 47b ust. 1 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr 193, poz. 1287 z późn. zm.) - dalej u.p.g.k., właściciele nieruchomości zabudowanych lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru. Na tabliczce, o której mowa powyżej, oprócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw – nazwę miejscowości (art. 47b ust. 2 u.p.g.k.).W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu (art. 47b ust. 4 u.p.g.k.).
Nareszcie...Jestem pracownikiem i dostarczam przesylki. To obled teraz jest wczesnie ciemno i nie spisob znalezc adresu. Nie dotyczy to tylko wsi ale i miast.
Nieprawidłowością to są drogi dojazdowe do wioch w gminie. To nikomu ie przeszkadza prócz mieszkańców.