POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [29.01.2019, 18:47:22] • Kamień Pomorski

Robert Gwiazdowski tworzy nowy ruch polityczny. Podczas spotkań sale pękają w szwach

Robert Gwiazdowski tworzy nowy ruch polityczny. Podczas spotkań sale pękają w szwach

fot. Organizator

Robert Gwiazdowski zapowiedział, że aktywnie zaangażuje się w politykę. Chce budować alternatywę dla PO i PiS stawiając nie na zawodowych polityków, a na przedsiębiorców, bezpartyjnych samorządowców i naukowców. W ciągu 2 dni w jego inicjatywę zaangażowało się ponad 12 tys. osób, a podczas dwóch pierwszych spotkań otwartych zabrakło miejsc siedzących.

Propozycje programowe koalicji, którą buduje Gwiazdowski, opierają się w dużej mierze na jego dotychczasowym dorobku i poglądach, które głosi od ponad 25 lat. Wiemy, że zamierza stronić od sporów ideologicznych i światopoglądowych, za to woli się skupić na problemach bardziej przyziemnych i praktycznych. Za takie uważa obniżenie opodatkowania pracy, reformę systemu fiskalnego i emerytalnego, skuteczną politykę w zakresie demografii czy wprowadzenie w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych. - Moja niechęć do debatowania o aborcji, czy in vitro nie bierze się stąd, że nie mam w tej kwestii zdania. Jednak uważam, że niezależnie od poglądu na te kwestie mamy do załatwienia cały szereg spraw, które przez tę ideologiczną wojnę polsko-polską idą w odstawkę – mówi Gwiazdowski. Kręcimy się ciągle wokół tych samych spraw nie rozwiązując ich, za to tworząc klimat, który uniemożliwia współpracę na innych polach. To szkodzi. Przecież zarówno zwolennicy i przeciwnicy takiego czy innego rozwiązania opartego na światopoglądzie muszą na co dzień zmagać się ze skomplikowanymi i wysokim podatkami, zbędnymi regulacjami, które tłamszą naszą przedsiębiorczość, z niską dzietnością polskich rodzin, niewydolnym ZUS-em czy ze słabnącą pozycją Polski w Unii Europejskiej. Dlatego nie zamierzam dać się wciągnąć na ring, na którym politycy podprowadzani przez dziennikarzy obrzucają się błotem w sporach ideologicznych – dodaje.

Szczegóły programowe będą publikowane sukcesywnie w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni, ale już teraz można dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedzając stronę www.wiadomoscgwiazdowskiego.pl. Tam też można się zapisać jako osoba popierająca projekt oraz sprawdzić kalendarz spotkań w Polsce. – Jestem indywidualistą, ale tych zmian w pojedynkę nie wprowadzę, tych wszystkich niezbędnych reform nie dokonam. To musi być działanie wspólne. Zapraszam do odwiedzenia strony i dołączenia się do drużyny – mówi Gwiazdowski. Kiedy w poniedziałek ogłosiliśmy start projektu liczyliśmy, że w ciągu paru dni zapisze się do nas 2-3 tys. osób. Dzisiaj już wiemy, że jest z nami ponad 12 tys. osób. To cieszy i mobilizuje - dodaje.


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Czwartek [31.01.2019, 11:30:37] • [IP: 83.8.115.***]

12 tyś. osób w ciągu 2 dni czyli po 6 tyś. to gdzie oni sie zmieścili.

Gość • Środa [30.01.2019, 20:12:43] • [IP: 31.1.89.*]

12 tyś. osób?? -- a, skąd tyle?? -- to, chyba cała Gmina?? Ale, się facet rozpędził, niech próbuje, może coś mu wyjdzie?? Żeby tylko bliżniaczych wież nie budował i nie zmieniał nazw na K.

Gość • Środa [30.01.2019, 20:10:45] • [IP: 87.205.102.**]

Niby, , nowy '' ruch polityczny? Ciemny lud jednak wszystkiego nie kupi panie Gwiazdowski.PiS - bis, już dziękujemy!

Gość • Środa [30.01.2019, 14:06:24] • [IP: 83.21.59.***]

Gwiazdowski a możę Gwiazda

Gość • Środa [30.01.2019, 13:38:31] • [IP: 5.172.236.**]

Kolejny chętny do państwowej michy.

Gość • Środa [30.01.2019, 00:10:00] • [IP: 37.47.179.**]

Kolejny prawnik który kilka dni temu we Wprost wyznał że chce być Jarosławem Kaczyńskim i tyle wystarczy

Gość • Wtorek [29.01.2019, 22:20:59] • [IP: 87.205.102.**]

Kukiz też miał być trzecią siłą, a potem głosował jak PiS

Gość • Wtorek [29.01.2019, 21:59:21] • [IP: 83.20.253.***]

następny królik z kapelusza jak kiedyś pan Tymiński- lemingi wyborcze lubią takie teatrzyki

Gość • Wtorek [29.01.2019, 21:02:05] • [IP: 188.146.192.*]

Krytyk Tuska

Gość • Wtorek [29.01.2019, 20:23:27] • [IP: 83.11.150.***]

Nareszcie jest alternatywa dla pislamskiej dyktatury.

Stefan • Wtorek [29.01.2019, 19:05:55] • [IP: 83.8.107.**]

Nie mam nic do pana Gwiazdowskiego. Ale dla mnie to tak jakby się urwał z choinki. Większość tego jego zapowiadanego programu realizuje już od 3 lat obecny rząd PiS-u z koalicjantami. I to z powodzeniem. Jest takie porzekadło, że nie zmienia się zaprzęgu, który dobrze ciągnie. A więc szkoda marnować na tego Pana swój głos.

Gość • Wtorek [29.01.2019, 19:02:02] • [IP: 89.174.73.**]

A co to za jeden ten Gwiazdowski? Ktoś wie?

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Przerwa w dostawie prądu – Świerzno. Ze względu na prace konserwacyjno-modernizacyjne w dniu 23 kwietnia 2025 r. nastąpi planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny: 09:00 do 13:00 w miejscowości Świerzno, ulice: Długa (nr 1–11) Cicha (nr 1–9) Radosna (nr 5–13) oraz Straż i Urząd Gminy. Kontakt w sprawie przerwy: 991 ■ Informujemy, że w związku z ogłoszeniem 26 kwietnia 2025 roku dniem żałoby narodowej w Polsce po śmierci papieża Franciszka, zaplanowana na ten dzień Ekologiczna Gra Miejska zostaje odwołana. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy do udziału w innych naszych wydarzeniach w przyszłości. Z poważaniem, Organizatorzy ■