POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.10.2018, 22:01:05] • Międzyzdroje

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

11 października w Międzynarodowym Domu Kultury miała miejsce Pięćdziesiąta sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Sesja nie odbyła się bez zaskoczeń.



Przedostatnia sesja, zwoływana przed uroczystym, końcowym posiedzeniem Rady, to zwykle podsumowanie pracy całego samorządu.

Dziwi więc zachowanie przewodniczącego, Pana Jana Magdy, który postanowił wykorzystać zebranie Rady do przeprowadzenia własnej kampanii wyborczej.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Już na samym początku obrad, przewodniczący, zaskoczył pozostałych członków Rady Miejskiej, poddając pod głosowanie własną uchwałę o karcie mieszkańca. Jej projekt nie został przedstawiony z odpowiednim tygodniowym wyprzedzeniem, a jedynie na kilka minut przed sesją.

Radni nie dostali możliwości merytorycznego zapoznania się z treścią proponowanej uchwały, a tym samym Pan Jan Magda zrezygnował z dyskusji nad jej dopracowaniem, pomijając tym samym całkowicie kwestie budżetowe. Szef Rady Miejskiej zlekceważył radnych, nie przedstawiając projektu wyżej wspomnianej uchwały na połączonym posiedzeniu komisji, mającym miejsce dwa dni wcześniej.

W pierwszej w tym roku interpelacji Przewodniczącego Rady, dotyczącej wykorzystania podziemnych wód do pozyskania energii geotermalnej, budżet ponownie nie został wzięty pod uwagę. Składając powyższą interpelację, przewodniczący zamierzał zrealizować jeden ze swoich punktów wyborczych.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Samo przygotowanie dokumentów wiązałoby się z kosztem kilkuset tysięcy złotych. Jeden próbny odwiert na ślepo to koszt około 14 milionów złotych i przewyższa znacznie wybudowanie drogi w sołectwach. Już wcześniej wykazano, że wykorzystanie geotermii w Międzyzdrojach to tylko złudne nadzieje, a nawet przeniesienie badań w stronę Świnoujścia nie gwarantuje sukcesu.

Odwierty Pana Jana Magdy zupełnie przekreśliłyby szanse nie tylko na realizację drogi w stronę Lubina, ale także większości innych realnych i potrzebnych Gminie inwestycji.

Przewodniczący Rady Miejskiej zaskoczył wszystkich obecnych na sesji, stawiając własną agitację wyborczą nad porządkiem obrad.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-39 z 39

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:55:39] • [IP: 5.60.60.***]

przeciez bobek jest z tego samego komitetu co dorosz, atk wiec betonowali miasto razem, bobek to kontynuacja rzadow dorosza coby nie mowil i jak czarowal

Kiśka • Sobota [13.10.2018, 09:37:17] • [IP: 89.174.73.**]

Głosujmy na panią Czyż! To jedyna osoba, która przeciwstawiała się tej klice. Pozostali radni to nic innego jak bezradni. Wszystkim daję czerwoną kartkę!

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:14:44] • [IP: 89.78.12.**]

P Czyż, z całym szacunkiem, nie ma pojęcia jak zarządzać Międzyzdrojami.

Iwona • Sobota [13.10.2018, 09:13:44] • [IP: 89.64.25.***]

Pan Magda to najslabszy kandydat na burmistrza bez zadnych zasad. Nic nie zmieni w tym miescie.

Maks • Sobota [13.10.2018, 09:10:44] • [IP: 89.64.25.***]

Janek to marionetka.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:43:18] • [IP: 31.0.67.***]

Merytoryczna dyskusja między dwoma podmiotami jak zawsze. Dla mnie to zwyczajna scenka teatralna i każdy odgrywała rolę. Tak to już trwa u niektórych 13 lat. Czy tego dalej chcemy wybory nam pokażą.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:25:18] • [IP: 37.248.158.***]

p. Czyż to już ostatecznymi siłami powstrzymywała się od wywołania kolejnej awantury. kampania!

paula • Sobota [13.10.2018, 08:22:22] • [IP: 37.248.158.***]

zamiast sobie podwyższać notowania z każdym dniem strzał w kolano. p. Magda nie będę na pana głosowała.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:16:11] • [IP: 37.47.151.***]

TYLKO PANI CZYZ MOZE COS TU ZMIENIC. CALA RESZTA TO MARIONETKI I ZWYCZAJNI SCIEMNIACZE!!

69 • Sobota [13.10.2018, 06:47:06] • [IP: 89.174.73.**]

Wszystko zawsze tum turum tu rum , a reszta bum burum bum bum ! nic nowego ;P czy ja mam inny punkt widzenia ? garnitury, łańcuchy, kwit w kieszeniach...kształtne autografy, blask fleszy, sie porobiło...albo obrobiło...sie śmiać chce.. dajcie mi powód żeby nie ;)

Gość • Sobota [13.10.2018, 00:59:49] • [IP: 37.47.173.***]

Coraz bardziej panowie mnie przekonuj, że tylko pani Czyż gwarantuje odsuniecie skompromitowanej po wielokroć kliki od władzy. To jedyna osoba, która ma czyste sumienie.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:54:04] • [IP: 95.40.190.***]

Tak wygląda sytuacja kiedy ktoś układa Tobie plan wyborczy, Jan Magda od początku jest tylko przekaźnikiem, przekazuje informacje, treści i wszystko co wymyśli Adam Celiński. Chłopaki sie zaplotali, są świadomi przegranej, przykro mi, ze biorą sie za takie podejścia. Próby zabłyszczenia na scenie. Dobru kandydat tego nie musi udowadniać, wystarczy zobaczyć opanowanie Pana Bobka i Pani Czyż. Współpracują i w trudnych momentach merytorycznie dyskutują. Powtarzam Janek fajny gość ale złych kolegów dobrał. Wszyscy wiemy ze z Doroszem kumple ale scenkę zrobili zeby zamydlić oczy ludzikom.Dorosz z Celinskim najlepsze ziomki, Adam ile zarabiasz na umowę z miasta 200 tys zł? Przecież to gmina z 7 tys mieszkańców. Kto dał Ci taka pensje?. Wiemy ze z Magda i Doroszem sie przyjaźnią i nic sie nie zmieni gdyby Magda wygrał!! Zdecyduje miedzy Bobkiem a Czyż.

A • Piątek [12.10.2018, 23:45:03] • [IP: 5.173.152.***]

To najpierw odmawia debaty, a potem wkracza z agresywną kampanią na sesję, cwany lis! Inna twarz do internetu, a na sesji uderza znienacka

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:29:15] • [IP: 87.205.225.*]

P. Magda od początku kampanii konsekwentnie coraz bardziej się kompromituje. Oglądałem całość sesji, brawa dla wszystkich radnych i za przytomną reakcję na takie banialuki!

Oglądasz 26-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach poinformował o możliwych przerwach w dostawie wody w nocy z 23 na 24 czerwca 2026 roku. Utrudnienia związane są z pracami montażowymi prowadzonymi na remontowanym skrzyżowaniu ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. Mieszkańcy Międzyzdrojów powinni przygotować się na możliwe utrudnienia w dostępie do wody. Jak informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Międzyzdrojach, przerwy mogą wystąpić w nocy z wtorku na środę, z 23 na 24 czerwca 2026 roku, w godzinach od 22:00 do 05:00. Powodem możliwych zakłóceń są prace montażowe prowadzone w obrębie remontowanego skrzyżowania ulic Gryfa Pomorskiego i Dąbrówki. W komunikacie wodociągi apelują do mieszkańców, aby w czasie prowadzonych prac nie korzystali z urządzeń wodociągowych oraz sprzętu gospodarstwa domowego podłączonego do sieci wodociągowej. Zerwane osady z rur oraz znaczne spadki ciśnienia mogą bowiem doprowadzić do zapchania lub zanieczyszczenia instalacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji przeprasza mieszkańców za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami i prosi o wyrozumiałość ■