POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [26.09.2018, 06:58:46] • zachodniopomorskie

Autoagresja w szkole. Temat, którego nie można bagatelizować

Nowoczesne technologie to nowe możliwości, ale i wcześniej nieznane problemy wychowawcze. Internetowa gra lub aplikacja, które zachęcają młodzież do samookaleczeń,  a nawet samobójstwa, to nie scenariusz filmu, ale niestety rzeczywistość. Jak przeciwdziałać autoagresji? Jak pomóc uczniom? Jakiego wsparcia potrzebują nauczyciele?

Temat konferencji „Problem autoagresji w szkole" to odpowiedź na pytania zachodniopomorskich nauczycieli i pedagogów, którzy otwarcie mówią, że potrzebują merytorycznego wsparcia w rozpoznawaniu jej symptomów. Kadra pedagogiczna poszukuje też metod, które pomogą uczniom, przejawiającym oznaki zachowań autodestrukcyjnych. Z tego powodu 27 września 2018 r. w Szczecinie odbędzie się konferencja poświęcona tym zagadnieniom.

W trakcie konferencji głos zabiorą eksperci zajmujący się przygotowaniem programów profilaktycznych zachowań samobójczych i depresji, interwencjami w sytuacjach kryzysowych, zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży: Małgorzata Łuba, Anna Borkowska, Lucyna Kicińska oraz Marta Witkowska. Zaplanowano wystąpienia związane z formami pomocy w samouszkodzeniach czy wyjaśnieniem pojęcia digital self-harm. Mowa będzie też o roli telefonu zaufania 116-111 dla dzieci i młodzieży w kontekście pomocy osobom z myślami samobójczymi i podejmującymi zachowania autodestrukcyjne.

Konferencja „Problem autoagresji w szkole" współorganizowana jest przez Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w którego siedzibie odbędzie się spotkanie.

Szczegółowy program wraz z sylwetkami prelegentów dostępny jest pod adresem:
zcdn.edu.pl/aktualnosci/konferencja-problem-autoagresji-szkole/

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
ul. Gen. J. Sowińskiego 68, Szczecin,
Czwartek | 27 września 2018 r., godz. 12.00–16.30
 
Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zabierzmy dowód lub paszport. Od poniedziałku 7 lipca na granicy z Niemcami będą obowiązywały czasowe kontrole. W województwie zachodniopomorskim funkcjonariusze Straży Granicznej wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerię Wojskową będą prowadzić kontrole na 19 przejściach granicznych. Zmiany w zasadach ruchu granicznego przybliżyli podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski wraz z zastępcą komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciechem Heninborchem. - Kontrole będą miały charakter selektywny - funkcjonariusz Straży Granicznej zdecyduje jaki samochód, czy osobę należy poddać kontroli. Pamiętajmy, że celem jest niedopuszczenie do przypadków nielegalnego przekraczania naszej zachodniej granicy w stronę Polski. Dlatego kontrole mają być prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na przekraczanie granicy przez naszych mieszkańców, z których wielu pracuje po stronie niemieckiej oraz turystów odwiedzających nasz region – mówi wojewoda Adam Rudawski. Czasowe kontrole graniczne zostały wprowadzone na 30 dni, z możliwością ich przedłużenia ■