Zamiar sfilmowania ostatnich godzin życia Jezusa Chrystusa rozpalał umysły zarówno chrześcijan, jak i niektórych organizacji żydowskich, które jeszcze przed premierą oskarżały Mela Gibsona o antysemityzm.
fot. kam
Jednym z największych, ale i kontrowersyjnych filmów Mela Gibsona to Pasja – dramat filmowy w jego reżyserii. Mel Gibson jest także współautorem scenariusza. Pasja to ostatnie 12 godzin z życia Jezusa z Nazaretu, przed ukrzyżowaniem. Scenariusz Mela Gibsona i Benedicta Fitzgeralda powstał na podstawie przekazów z ewangelii św. Mateusza, Marka, Łukasza i Jana oraz wizji niemieckiej mistyczki Anny Katarzyny Emmerich, opisanych w książce Pasja.
Zamiar sfilmowania ostatnich godzin życia Jezusa Chrystusa rozpalał umysły zarówno chrześcijan, jak i niektórych organizacji żydowskich, które jeszcze przed premierą oskarżały Mela Gibsona o antysemityzm.
fot. kam
Grupa uczniów z koła teatralnego „Zarembiacy” w Zespole Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie, na tę okazję postanowiła zmierzyć się z Pasją. Postanowiła wystawić Pasję, wzorując się na wstrząsającym obrazie Mela Gibsona, oskarżanego o okrucieństwo, wręcz sadyzm.
fot. kam
W Wielkim Tygodniu dla uczniów i grona pedagogicznego oraz zaproszonych gości w Zespole Szkół Społecznych im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie odbyła się prapremiera Pasji. Pokazane zostały m.in. sceny: Modlitwa w Ogrodzie Oliwnym, Zdrada Judasza, Jezus przed Sanhedrynem, Przesłuchanie przed Piłatem, w Pałacu Heroda oraz Droga Krzyżowa. Przedstawianym wydarzeniom towarzyszyły oryginalne fragmenty ścieżki dźwiękowej z filmu Pasja, w tym muzyki Johna Debneya.
fot. kam
W Wielki Czwartek w dniu 29. marca wieczorem, po Mszy Wieczerzy Pańskiej, miała miejsce publiczna premiera Pasji w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łukęcinie gmina Dziwnów, zakończona Drogą Krzyżową.
fot. kam
W dziwnowskiej inscenizacji Pasji rolę Jamesa Patricka Caviezela – Chrystusa z Nazaretu przejął Adam Kempa, a towarzyszyli mu: Poncjusz Piłat – Hubert Borzęcki; Judasz Iskariota – Jakub Sobotkiewicz; Józef Kajfasz – Weronika Taranowicz; Herod – o. Marcin Ćwierz; Żona Heroda – Aleksandra Strużyna; Lucjusz – Hanna Badziąg; Służąca – Nikola Mały; Strażnicy – Bartłomiej Sikorski, Patryk Wojtkiewicz; Arcykapłani – Paulina Brzozowska, Natasza Dziągwa, Oliwia Godlewska; Świadkowie – Natasza Dziągwa, Wiktoria Górska, Nikola Mały. Niektórzy wykonawcy obsadzeni byli w podwójnych rolach.
Scenariusz i reżyseria: o. Marcin Ćwierz i Anna Żołyniak-Popik.
fot. kam
mzk
źródło: www.ikamien.pl
Brawo ! Pięknie, Łukęcin jak zawsze numer jeden ! Brawo aktorzy i szkoła !
BRAWO.. COŚ WSPANIAŁEGO..DOCIERA DO SERCA..WZRUSZA..
Gratuluję i pozdrawiam.Szczególne słowa szacunku dla opiekunow : Pani Dyrektoor i o. Marcina. Udanych Swiat przed kolejnym wyzwaniem ; To Kosciuszko patrzy z. ...