POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [13.03.2018, 19:24:49] • zachodniopomorskie

Czworonożni funkcjonariusze będą zwalczali przestępczość narkotykową

Czworonożni funkcjonariusze będą zwalczali przestępczość narkotykową

fot. Policja

W ostatnim czasie zachodniopomorscy policjanci zakupili kolejne psy służbowe. W policyjne szeregi wstąpił owczarek belgijski w nazwie „Hugo”, owczarek niemiecki o nazwie „Cedo” oraz terier walijski o wdzięcznej nazwie „Raccoon”.

Przed przyjęciem na kurs pies jest poddawany testowi kwalifikacyjnemu, pozwalającemu określić jego stan zdrowia i predyspozycje do służby w Policji. Przyjęty pies otrzymuje nazwę służbową i numer ewidencyjny.

Ważną grupę stanowią także psy do zadań specjalnych, które doskonale sprawdzają się w ujawnianiu przestępstw narkotykowych i tym samym przyczyniają się do zmniejszenia przestępczości związanej z przemytem i handlem narkotykami oraz aktami terroru tresowane są w zakresie wyszukiwania zapachów narkotyków.
Po wytresowaniu i zdobyciu niezbędnych atestów psy będą wykorzystywane zatem w działaniach związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej.

Przypomnijmy, że obecnie w garnizonie zachodniopomorskim wraz ze swoimi przewodnikami służy 69 psów służbowych Obecnie w służbie pozostaje:
49 psów kat. patrolowo – tropiący,
10 psów kat. do wyszukiwania zapachów narkotyków,
6 psów kat. do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych,
3 psy kat. do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich,
1 pies kat. tropiący.

asp.szt. Czesław Sudoł/ asp.szt. Anna Gembala


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Międzyzdroje. Kino Eva zaprasza Panie na wyjątkowy wieczór „Ladies For Ladies” – już 19 listopada o godz. 18:00! Prelekcja KLAPS!, losowanie nagród i poruszający film „Wielka, odważna, piękna podróż” z Margot Robbie i Colinem Farrellem. 💃✨ Bilety: 35 zł. ■ Świnoujście: W kolejnych tygodniach tunel będzie również wyłączany z ruchu w następujących terminach: - 07/08 listopada 2025 - 14/15 listopada 2025 - 21/22 listopada 2025 - 28/29 listopada 2025 - 05/06 grudnia 2025 - 12/13 grudnia 2025 - 19/20 grudnia 2025. ■ Uwaga, planowane wyłączenia prądu! We wtorek, 28 października, w godzinach 08:00–14:00, Wisełka – ulice Leśna 5a, 5b, 6a i 11b pozostaną bez zasilania – informuje ENEA Operator (Rejon Międzyzdroje). Szczegóły na www.wylaczenia-eneaoperator.pl■ Uwaga mieszkańcy Jarszewa! W czwartek, 30 października 2025 r., w godzinach od 8:00 do 10:00, ENEA Operator zapowiada planowaną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Prace mają charakter techniczny – warto wcześniej przygotować się na dwugodzinny brak zasilania ■