POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [06.02.2018, 17:45:49] • Gmina Wolin

Jubileusz 95. urodzin Pana Władysława Poronis z Karnocic

Jubileusz 95. urodzin Pana Władysława Poronis z Karnocic

fot. Organizator

W piątek 02 lutego 2018 r. doniosły Jubileusz 95. urodzin obchodził Pan Władysław Poronis.  Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożył osobiście Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz wraz z Agnieszką Pawełczyk - podinspektorem ds. promocji.

Pan Władysław Poronis do Karnocic sprowadził się w 1946 roku. Przyjechał pociągiem do Wysokiej Kamieńskiej, skąd 12 lutego 1946 roku, w piękny, słoneczny dzień pieszo ruszył do Wolina po drodze nocując w Troszynie gdzie jak wspomina Jubilat cała wioska była opustoszona. W PUR-ze w Wolinie wraz ze swoim kompanem przenocowali i powiedziano im, że mogą jechać dokąd chcą.

Jubileusz 95. urodzin Pana Władysława Poronis z Karnocic

fot. Organizator

Przypadkowo spotkany Polak, pan Silicki zachęcił ich do osiedlenia się w Sułominie, które, poza zniszczonym folwarkiem, było prawie nienaruszone. W Sułominie zamieszkali w jednym z opuszczonych domów. Wioska była wioską rybacką, gdzie jeszcze mieszkali Niemcy, którzy nauczyli pana Władysława rybackiego rzemiosła i stawiania sieci. W 1947 roku Pan Władysław ożenił się. Wraz ze swoją żoną Stanisławą sprowadzili się do Karnocic gdzie mieszkają do dziś. Po zaprzestaniu zawodu rybaka pan Władysław pracował przez 17 lat w Odrze w Świnoujściu.

Jubileusz 95. urodzin Pana Władysława Poronis z Karnocic

fot. Organizator

Obecnie panem Władysławem i jego żoną opiekuje się córka Mirosława, która mieszka z rodzicami i przy wsparciu przyjaciela pana Tadeusza Szulińskiego dbają o to aby niczego im nie zabrakło.

Jubileusz 95. urodzin Pana Władysława Poronis z Karnocic

fot. Organizator

Drogiemu Jubilatowi życzymy co najmniej 150 lat!


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Czwartek [08.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.11.237.***]

Życzę panu Władysławowi żeby żył 200 lat a nawet ponad wieki wielkie gratulacje dla jubilata

Gość • Środa [07.02.2018, 16:08:38] • [IP: 77.253.131.***]

Wszystkiego najlepszego dla Jubilata

Gość • Środa [07.02.2018, 09:03:17] • [IP: 83.8.165.**]

Gratulacje i wszystkiego najlepszego, zdrowia i szczęścia

Gość • Wtorek [06.02.2018, 21:07:42] • [IP: 5.172.255.***]

SUPER GRATULACJE!!

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czwartek, 12 czerwca 2025 roku, godz. 19:00 Koncert upamiętniający stulecie parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim Wstęp wolny Wykonawcy: Meksykański Chór Kameralny "Staccato" Marco Antonio Ugalde – dyrygent W programie muzyka kompozytorów meksykańskich i południowo amerykańskich XX i XXI wieku. Zielinski Singers – USA Richard Zielinski – dyrygent W programie utwory współczesnych kompozytorów amerykańskich i negro spirituals ■