Drogi błyskawicznie pokryły się śniegiem. W kilku miejscach utworzyły się zaspy i drogi są nieprzejezdne. Drogowcom zajmie sporo czasu udrożnienie wszystkich dróg. Śnieżyce mogą spowodować także zrywanie się linii energetycznych. Opady śniegu mają stopniowo zanikać.
- Ostrzegam wszystkich kierowców trasa Kamień-Golczewo-Świerzno jest w opłakanym stanie ze względu na mocny boczny wiatr, który zwiewa zalegający na polach śnieg, tworząc na jednym z pasów zaspy sięgające 30 cm - ostrzega pan Robert.
W obliczu przewidywanych INTENSYWNYCH OPADÓW ŚNIEGU, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsca pobytu, aż do ustąpienia zagrożenia. Przebywając na zewnątrz, unikać przechodzenia wzdłuż ścian budynków, pod wystającymi dachami i balkonami, z których zwisają sople lub nawisy śnieżno - lodowe.
3. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi.
4. Sprawdzić miejsca pobytu wszystkich domowników i osób z najbliższego otoczenia. W miarę możliwości poinformować ich o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
5. Nie stronić od udzielenia pomocy osobom potrzebującym.
6. Po ustąpieniu opadu, przystąpić do usunięcia zalegającego śniegu.
7. Unikać podróżowania samochodem. Jeżeli podróż jest konieczna zatankować pojazd do pełna, zaopatrzyć się w koce i folię termoizolacyjną, ciepłą odzież, dodatkową żywność, gorące napoje, łopatę, telefon komórkowy z możliwością ładowania baterii oraz światło zastępcze.
8. Jeżeli podczas jazdy warunki pogodowe pogarszają się, dojechać do najbliższych siedzib ludzkich i przerwać podróż.
9. Po utknięciu w zaspie, nie opuszczać pojazdu, gdy najbliższe siedziby ludzkie są oddalone więcej niż 100 m. Zamontować na szczycie anteny samochodu kawałek tkaniny w jaskrawym kolorze.
10. Jeśli w samochodzie znajduje się więcej niż jedna osoba, należy spać kolejno, na zmianę.
11. Co godzinę uruchomić silnik na okres ok. 10 min.
12. Bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez władze lokalne i kierujących akcją ratowniczą.
13. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.
Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Nakręciłeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Wyślij je do nas! E-mail: kontakt@iikamien.pl, tel. 729 191 100
EJ WY ZE ŚWIŃCA, A GDZIE MACIE SWOJEGO IDOLA, TAK SZYBKO O WAS ZAPOMNIAŁ, A DROGĘ KTÓRĄ MACIE NIE PRZEJEZDNĄ TO DO NIEGO NALEŻY, SAMEGO JAŚNIE PANA STAROSTY
trzeba kupić auto 4x4 specjalnie na zimę :/
drogowcy wezcie sie za robote droga treebieszwo swiniec trzy dni juz nieprzejezdna dzieci nie poszly do szkoly dzie do pracy trzebieszewo odsniezone a swiniec nie musi ??bo poco tam nikt nie mieszka nikt nie musi jechac na zakupy do lekarza do szkoly do pracy gzie do jasnej cholery jest jakies zainteresowanie?
Litości wszyscy wiemy że jest zima ale potrzebujemy trochę pomocy i zrozumienia.Mam pytanie czy osiedle Chopina jest na innej planecie ? Jak nie było śniegu to piaskarki, spychacze było widać a teraz nic. Czym więcej śniegu, tym mniej pomocy drogowców.LUDZIE LITOŚCI MY TU ŻYJEMY I MIESZKAMY.
To była zima 1978/1979 teraz tyle śniegu to pewnie niektórzy by ze strachu w pory walili. % cm śniegu a taka panika. www.wykop.pl/link/541519/zima-stulecia-1978-1
979/
ludzie co to za odsnierzanie jest jescze gorzej niz bylo nawet odsniezyc nie potrafia te nasze sluzby zabic sie mozna na tych wzniesieniach skad wy tych kierowcow bierzecie?
jeden to powinnien w pogodynce występować!
Poważnie zastanawiam się nad zorganizowaniem sobie psiego zaprzęgu :) Dwa psy już mam - jeszcze tylko sanie :)
nie zarabiamy tyle co wy zeby stac nas bylo na cieple kraje zreszta pracujac uczciwie nie dorobisz sie niczego a juz napewno nie wczasow w egipcie...
A kiedyś się śmiał naród z amerykanów zamarzających pod domem w samochodach, że niby takie nie zaradne matoły.Jeden dzień u nas popadało trochę a marudzenia więcej niż tego śniegu.Wstawać Zenki śnieg na dworze...
jest zima i musi byc cięzko a jak sie nie podoba to jazda w cieplejsze kraje. Pozdrawiam drogowców i burmistrza i zycze siły na te marudne wypowiedzi.
ludzie odsniezajcie sami i wystawiajcie rachunki karpiowi przeciez chwali ze jestesmy jedna z nejbogatrzych gmin niech placi a jak nie to do sadu
dzis rano w benicach tez nie dalo sie przejechac lublinem.sniegu po pas.a na zakracie kolo suszarni to masakra tylko miejsce na 1 samochod a jak ktorys stanie to niewiem czy wyjechal z zaspy.slisko nawet nie odgarniete juz nie mowiac po sypane piaskiem.
Wczoraj tak koło 17-stej droga z Kamienia na Wolin przez Dusin/Laski była kompletnie nie przejezdna o tym świadczy choć by fakt iż autokary stawały w zaspach już nie wspomnę o osobówkach!KOSZMAR
Odśnieżcie chociaż drogę wyjazdowa na Szczecin z Kamienia Pomorskiego, obwodnica to makabra! Gdzie Ci drogowcy, gdzie?
jutro znów snieg. Info dla drogowców! Nad Polską ciśnienie wzrasta, ale gradient baryczny wciąż jeszcze niewielki, albowiem nad nasz kraj od północy nasuwa się oś szybko słabnącego klina wyżowego, Jej przemieszczaniu się na południe towarzyszyć będzie zmiana kierunku wiatru ze wschodniego i północno wschodniego na południowo zachodni, przy stale wzrastającej jego prędkości. W dalszym horyzoncie czasowym będziemy dostawać się pod wpływ wspomnianego niżu, sprowadzającego kolejne opady śniegu. W dzień jutrzejszy i następująca po nim noc, przyniosą śnieżyce w północno-zachodniej i zachodniej części kraju. W miejscach, gdzie intensywnie prószyło wczoraj, spadnie kolejne od 5 do 10 centymetrów śniegu. Trzeba się więc liczyć z kolejnym paraliżem na drogach, ale niestety nic na to nie poradzimy.
Trasa Wolin-Międzywodzie tragedia śnieg niby ze zepchnięty na pobocze ale jak?? Droga bardzo kiepska bo zamiast puścić normalny plug to wczoraj na wysokości Korzęcina spychała zaspy ala koparka nabierając na łyche i wysypując dalej normalnie całkowita tragedia co oni wyprawiają na drodze istna breja i garby nie da się jechać!!
To już sprawa wladz, gminy, która decyduje o przetargach. Wystarczy przetarg ograniczony ze względu na specyfikę zamówienia i po kłopocie. Gmina płaci, drogowca też i nawet nam się nie śni jaka to kasa, bo to monopol przecież. Rolnicy mogliby też założyć stowarzyszenie albo grupę, w obrębie gminy czy nawet szerzej byli by wstanie podzielić obowiązki na danym terenie. Wtedy mieli by siłę przebicia, dostali kasę z UE i dostali przetarg na konkretne przedsięwzięcie. Ale najprościej jest rozpisać przetarg tak by umożliwić ośnieżanie poszczególnych odcinków przez małe podmioty (tu mam na myśli rolników) Wiem, ze to wymaga inwencji od urzędników, ale za to im się płaci, i włodarz powinien tego od nich wymagać. Myślenia a nie siedzenia. Ale tak jest jak się zatrudnia po znajomościach jak to jest w Międzyzdrojach, gdzie całe rodziny sa zatrudniane. Na stanowiskach powinni być ludzie z konkursów prawdziwych a nie ustawionych, tak nigdy nie będzie lepiej. Powyższy pomysł funkcjonuje już w innych normalnych gminach w PL.
A w Międzyzdrojach to słuzby komunalne to zaspały. Jak chcę się spać to chodniki i drogi są nie odśniezane.
A w Wolinie na niektórych ulicach to metrowe zaspy i jak sami mieszkańcy nie odśnieżą to na pomoc URZĘDU nie mają co liczyć. A jest już godz.10.20.
Dobry pomysł, tylko kto rolnikowi zapłaci ot taki przykład chocby w Kaleniu.
Sposób jest taki, aby odcinki mniej uczęszczanych dróg były odśnieżane np. przez rolników. Mają oni teraz potężny sprzęt, tylko te przetargi...bo firmy biorą wszystko a potem nie odśnieżone. Jak mają wioche odśnieżyć? Niech gmina płaci takiemu co mieszka w pobliżu, za to ze odśnieży odcinek paru kilometrów, , , no tak ale tu za dużo myślenia, więc naszym władza to nawet nie przyjdzie do głowy. Wystarczyłoby zrobic taką mapę dróg, gdzie jest to najbardziej konieczne, rolnik, czy ktoś inny by się tym zainteresował. Zimą i tak nie mają nic do roboty. Zakup pługa to inna sprawa, są tacy co mają podobny sprzęt, albo wspólfinansowanie...no dobra ale o nie ja siedzę w ratuszu.
a ja jestem szczęśliwy, wczoraj dali mi wolne bo do pracy nie dojechałem, KOCHAM ZIMĘ i wolne dzięki niej hahahahaha!!Dobrze Wam tak wszystkim hehehe...;)
Najlepiej zróbmy zapasy żywnościowe, nie ruszajmy się z domu i przeczekajmy te całe zamiecie aż do marca :)
droga golczewo ikamien masakra koleiny i wyrwy ale chociaz snieg jest sunienty juz na pobocze bo wczoraj byla masakra lwea strona nie przejezdna