Całość działań podzielona była na cztery bloki tematyczne – stacje:
Stacja Ruchu i Gestu, czyli blok teatralno-ruchowy podczas, którego uczestnicy mogli poznać tajniki sztuki cyrkowej, wziąć udział w warsztatach teatralnych, czy zatańczyć salsę z instruktorką prosto z Kolumbii.
Stacja Dobrych Dźwięków – blok muzyczny. W ramach tego cyklu, każdy uczestnik mógł stworzyć własnoręcznie instrument, spróbować swoich sił podczas warsztatów bębniarskich, poznać techniki tradycyjnego śpiewu ludowego oraz wysłuchać koncertu.
Stacja Multimediów – to tu uczestnicy mogli zapozować do portretu w ramach spontanicznego studia fotograficznego, nauczyć się tworzenia animacji poklatkowej, współtworzyć „wiejskie kino” podczas projekcji filmowych jak również pobawić się słowem podczas kreatywnych zajęć dziennikarskich.
Stacja Sztuk Przepięknych – blok plastyczny. Mieszkańcy zostali zaproszeni do udziału w warsztatach rzeźbiarskich z wykorzystaniem alginatu oraz gipsu, zajęciach z rysunku i malarstwa, warsztatach pop-up czyli tworzenia przestrzennych form z papieru oraz w streetartowych warsztatach tworzenia obrazków z szablonów, które stworzyli sami na podstawie fotografii.
Wszystkie spotkania na wsiach zwieńczone zostały wydarzeniem finałowym w Golczewie podczas którego można było zobaczyć film Objazdowa Akademia Kultury – relację z całego projektu, wystawę portretów powstałych podczas Stacji Multimediów, wysłuchać koncertu szczecińskiego Nordyka. Nie zabrakło również warsztatów manualnych oraz tanecznych.
To przedsięwzięcie, a przede wszystkim życzliwość, entuzjazm i gościnność mieszkańców pokazały jak potrzebne są tego typu działania w małych miejscowościach. Jako GOKiS mamy nadzieję bywać częściej we wsiach gminy Golczewo i wspólnie z mieszkańcami nieść radosną, twórczą nowinę!
Dziękujemy!
Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
GOKiS