ikamien.pl • Poniedziałek [16.10.2017, 07:53:16] • Dziwnów
Piknik koleżeński byłych komandosów z Dziwnowa

fot. kam
Sobotnie, 14 października 2017 roku spotkanie byłych żołnierz 1. batalionu szturmowego było także okazją do odwiedzenia kolegów spoczywających na Cmentarzu Komunalnym w Dziwnowie. I zapalenia zniczy przed zbliżającym się świętem 1 Listopada.
W sobotę w Dziwnowie odbył się Piknik, w którym uczestniczyli byli komandosi, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego w Dziwnowie. Podczas Apelu pod obeliskiem upamiętniającym stacjonowanie w latach 1964-1986 w Dziwnowie 1. batalionu szturmowego w obecności sztandaru złożono kwiaty.

fot. kam
Płk Witold Brzozowski wiceprezes Zarządu Głównego Związku Polskich Spadochroniarzy przypomniał o ważnych rocznicach; w tym o dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, a także 74. rocznicy Bitwy pod Lenino. Kiedyś data ta stanowiła Święto Wojska Polskiego. Płk Witold Brzozowski stwierdził, że udział 1 Dywizji Piechoty im. Generała Tadeusza Kościuszki w tej bitwie, że przelana tam krew miała ten sam kolor oraz wartość, jak krew przelana na innych frontach drugiej wojny światowej.

fot. kam
Byli komandosi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Byłych Żołnierzy 1 Batalionu Szturmowego w Dziwnowie postanowili, że w przyszłym roku w 75. rocznicę Bitwy pod Lenino odwiedzą miejsce; gdzie 1 Dywizja Piechoty im. Generała Tadeusza Kościuszki starła się z 337 Dywizją Piechoty Wehrmachtu wspieranej przez odwody XXXIX Korpusu Pancernego.

fot. kam
Podczas pikniku zbierano datki na ufundowanie sztandaru dla 40. Harcerskiej Drużyny Spadochronowej im. Batalionu „PARASOL” w Bieruniu Starym. Harcerze tej drużyny czynnie uczestniczą od wielu lat w Festynie Komandosów w Dziwnowie.

fot. kam
W pikniku uczestniczyli także Jarosław Marczyński prezes Stowarzyszenia Miłośników Militarnej Historii Bornego Sulinowa oraz Dariusz Owczarski prezes Strzeleckiego Stowarzyszenia Batalion ze Stargardu.

fot. kam
mzk
źródło: www.ikamien.pl
I jak zwykle odkrywcze komentarze tych co wiedza najlepiej. Fajnie, ze pamietacie o rocznicy Lenino. Nie ma czego wstydzic sie. Slusznie powiedzial p. Brzozowski ta krew byla tak samo czerwona. ...
Ty z 18:27 wielbicielu PIS-u przekonasz się, że mam rację. Na portalach internetowych, aż roi się od skarg byłych funkcjonariuszy, m.in. nawet WOP-istów sprawdzających paszporty na granicach i żołnierzy Gromu.
Dobrze że jesteście. Bardzo bobrze że pamiętacie o tych co odeszli. ale czy będą pamiętać o Was ja w to wątpię. Takie czasy nastały. Wszystkich pozdrawiam.
A propos bycia ze spoleczenstwem to oni kopaki ziemniaki, wozili prowiant podczas zimy stulecia, usuwali wiatrolomy, ratowali na kąpieliskach, robili kursy spawaczow, mechanikow, kierowcow, kucharzy itdp. Przypowiesc o gardlach swiadczy o niewiedzy i polskim piekiełku.
najdłuższy strajk był pod ziemią w kopalni Piast. Cudem było to że Alojzy Piątek został uratowany po siedmiu dniach Teraz strajk głodowy trwa już 14 dni
Sprawiedliwości stało się zadość. Wszyscy mają jednakowe gardła. Trzeba było być ze społeczeństwem, a nie przeciw.
Do gościa z godz. 08.42. I po co siejesz zamęt niedouku? Przeczytaj sobie ustawę i będziesz wiedział a nie bredził tu na forum. Ustawa dezubekizacyjna nie dotyczy byłych żołnierzy LWP, milicjantów, strażaków, sportowców na etatach milicyjnych czy lekarzy, a jedynie byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa a więc SB i WSW.
Trzeba o jednym pamiętać, jednostki specjalne to nie pensja dla dobrze urodzonych panien. Wojska specjalne zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie robią to samo. Taka ich rola. A żołnierze byli z poboru. Oficerowie z przydziału po szkólkach.
Robili gorsze rzeczy ; wywolywali zamiecie sniezne, i tornada.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Czy to ci pacyfikowali kopalnie czy inna jednostka z Dziwnowa i za to obcięcie tych emerytur ?
Niestety, naszym wojskowym też mają obciąć emerytury. Nie ma siły na Macierewicza i IPN ?