POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [22.09.2017, 07:24:14] • Kamień Pomorski

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

fot. Organizator

W związku z zakładaniem Centrum Wolontariatu i Mentoringu w Kamieniu Pomorskim w ramach Stowarzyszenia UTW, do którego każdy będzie się mógł zgłosić aby otrzymać pomoc wolontariuszy, 5 osób wyjechało na czterodniowe szkolenie do ośrodka-agroturystycznego "7 ogrodów" w Łowiczu Wałeckim.

Miejsce było zaczarowane. Na olbrzymim terenie czarodziejskie domki w przepięknym otoczeniu zrobiły na nas niesamowite wrażenie - bajkowy krajobraz. Raj dla zwierząt i ludzi, którzy chcą się oderwać od rzeczywistości. Oczywiście oprócz fantastycznego wystroju pokoi i wokół artystycznie zadbanego krajobrazu, na uczestników szkolenia czekały zadania związane z tematem różnych zagadnień pracy wolontariackiej.

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

fot. Organizator

Na początek były warsztaty integracyjne wszystkich uczestników oraz wymiana doświadczeń między organizacjami senioralnymi( Wałcza, Szczecina i Kamienia Pomorskiego), przeplatana zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu. Codziennie oprócz gimnastycznych zajęć w naturze czekały na nas różne zadania przybliżające nam specyfikę pracy wolontariackiej oraz wspólne integracyjne zajęcia (robienie mydeł z ziołami, świec zapachowych, wspólne ognisko).

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

fot. Organizator

Odbyliśmy też wycieczkę do Wałcza aby wziąć udział w grze miejskiej, której celem było poznanie miasta oraz integracja i współzawodnictwo wszystkich uczestników. Po wykonaniu zadań pojechaliśmy na Czarodziejską Górę aby doświadczyć dziwnego i dotychczas niewyjaśnionego zjawiska, które powoduje, że samochód wbrew zasadom fizyki jedzie pod górę bez pracy silnika lub butelka pełna wody przemieszcza się sama pod górę.

Szkolenie członków UTW w Łowiczu Wałeckim

fot. Organizator

Następnym naszym celem była wizyta w wałeckim Centralnym Ośrodku Sportu, gdzie mogliśmy przespacerować się po wiszącym moście rozpiętym między dwoma brzegami pięknego jeziora Raduń. Kolejny dzień oprócz wykładów obfitował znowu w gry grupowe typu kalambury oraz uczestniczyliśmy w zabawie na wzór telewizyjnego programu "Kocham Cię Polsko", którą wygrała drużyna kamieńskiego UTW.

Grażyna Paś


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Środa [27.09.2017, 19:40:17] • [IP: 83.11.137.**]

pozdrawiam gorąco moją kochaną koleżankę Elę Arsobę to jest cudowna kobieta !niesie pomoc potrzebującym!tak trzymaj Elu!!

Gość • Niedziela [24.09.2017, 07:39:10] • [IP: 83.11.64.**]

Brawo utw wolontariat ważna sprawa.

Gość • Piątek [22.09.2017, 13:02:49] • [IP: 83.11.64.**]

Oj nieładnie tylko 5-ciu wybranków. Reszta tez chciałaby się zabawić.

Gość • Piątek [22.09.2017, 09:17:01] • [IP: 31.0.43.**]

Bardzo dobrze ze coś się robi wolontariat super sprawa tak trzymać pozdrawiam

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Jedna nowa para pociągów uruchomiona zostanie również na trasie Wysoka Kamieńska–Kamień Pomorski. Nowe pociągi, jak wszystkie pozostałe na tej trasie, na stacji Wysoka Kamieńska skomunikowane będą z pociągami do Szczecina i Świnoujścia ■