- Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy.
W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W diecezjach granicznych wyznaczeni są koordynatorzy oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.
W Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej koordynatorem lokalnym jest ks. Piotr Skiba.
Kościoły stacyjne Archidiecezji: Św. Antoniego, NMP Częstochowskiej (Gozdowice, Stary Błeszyn), MB Królowej Pokoju (Stary Kostrzynek, Stara Rudnica), Narodzenia NMP (Osinów Dolny), MB Częstochowskiej, Św. Andrzeja Boboli (Piasecznik), Najświętszego Serca Pana Jezusa (Ognica), Narodzenia NMP, Świętej Trójcy (Barnisław), NMP Wspomożenia Wiernych (Bobolin), Chrystusa Króla Wszechświata, MB Królowej Świata, Św. Urszuli Ledóchowskiej, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Wniebowzięcia NMP, Św. Wojciech BM, bł. Michała Kozala BM, NMP Gwiazdy Morza, Św. Stanisława i Bonifacego BM, Św. Piotra Apostoła, Św. Józefa Opiekuna Rodzin, Św. Katarzyny, Wniebowzięcia NMP, Św. Józefa, Św. Maksymiliana Marii Kolbe, NMP Królowej Polski, Najświętszego Odkupiciela, Najświętszego Zbawiciela (Trzęsacz), Stanisława BM (Pogorzelica), Św. Ap. Piotra i Pawła.
Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. - Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.
Plakaty i ulotki do rozdystrybuowania w swoich parafiach i lokalnych społecznościach można zamawiać pod adresem mailowym: biuro@rozaniecdogranic.pl. Materiały drukowane będą wysyłane za darmo.
Strona internetowa wydarzenia: www.razaniecdogranic.pl.
Facebook: www.facebook.com/RozaniecDoGranic/
Agnieszka Kminikowska
Rzecznik Prasowy - Różaniec Do Granic
Znam siłę modlitwy różańcowej i 7 października włączam się do modlitwy za moją Ojczyznę.
Do 212.249.11. niedługo dowiesz się prawdy o sobie i wtedy nie będzie hehe komedii
Hehe dosłownie komedia hehe kto to wpada na takie pomysły hehehe
bałwochwalstwo
Człowiek, który odrzuca Boga na pewno służy szatanowi, który kłamliwie mu podpowiada, że Boga nie ma, piekła nie ma, wiara to ciemnogród, modlitwa to średniowiecze.
Siostra Faustyna podczas modlitwy usłyszała z ust Pan Jezusa te słowa:" Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje."
Bardzo pożyteczna inicjatywa, a jej owoce dotyczyć będą również wątpiących i niewierzących. Będę tam wraz z innymi, aby modlić się do Matki Bożej o opiekę naszej Ojczyzny.
Co za debilny naród istnieje w tej Polsce paciorkami chcą uzdrowić ojczyznę i cały świat, weżcie się za konkretną pracę to i głupoty wam z waszych łbów wylecą.
O Panie w niebiosach przywróć rozum tej otępiałej średniowiecznej sekcie i jej moherom...amen 🏩🏩
Brednia
Żenada.W środku Europy, XXI wiek? A może wsiadamy do wehikułu czasu i się cofamy 600 lat wstecz? Co cztery sekundy na świecie umiera dziecko na skutek wojen, głodu i przemocy, a Wy bawicie się w fantasmagorie i chcecie zbawić Świat paciorkami?